Arteta: Dao sam im šansu i sad su mi napravili problem

Europa League 30. okt 20200:39 > 0:53
REUTERS/DYLAN MARTINEZ

Menadžer Arsenala Mikel Arteta zadovoljan je kako su "rezervisti" odigrali meč protiv Dandalka u Ligi Evrope.

Mikel Arteta se specijalizovao za kup takmičenja.

Pod vođstvom mladog španskog menadžera Arsenal je izgubio samo jednu od ukupno 13 utakmica u Kup takmičenjima. Ostvario je 10 pobeda, dva remija i samo poraz – od Olimpijakosa 1:2 u Ligi Evrope, februara ove godine.

U četvrtak je deseta pobeda ostvarena protiv ekipe Dandalk iz Republike Irske. Meč je završen rezultatom 3:0, a Arteta nje krio zadovoljstvo.

Kad odigrate odgovorno i disciplinovano, onda sve izgleda mnogo lako. Ozbiljno smo prišli ovoj utakmici i profesionalno je odradili od prvog do poslednjeg minuta„, naglasio je Mikel Arteta.

Menadžer Arsenala iskoristio je priliku da odmori pojedine igrače, a sad ističe da su fudbaleri, koji su dobili šansu, istu i iskoristili.

Napravili smo mnogo izmena, dali šansu nekim igračima koji su imali manju minutažu do sada i mislim da smo sasvim dobro odigrali. Imamo veliki sastav i želim da svima dam priliku da pokažu šta znaju. Danas su pokazali da su bili spremni da ukazanu šansu iskoriste na najbolji način. Napravli su mi problem jer će mi u sledećoj utakmici biti mnogo teže da izaberem najbolji tim„, zadovoljno je konstatovao Mikel Arteta.

Arsenal naredni meč igra u nedelju kad u velikom derbiju Premijer lige gostuje Mančester Junajtedu. Taj duel svakako ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu.