Magiko iz slobodnjaka pogodio evropsko proleće

Europa League 5. nov 202019:54 > 22:55
Reuters, Marko Djurica

Crvena zvezda upisala je i drugu pobedu u Ligi Evrope i na svom stadionu, u meču trećeg kola Grupe L, savladala Gent rezultatom 2:1.

Crvena zvezda vezala je dve pobede u Lige Evrope. Crveno-beli su u četvrtak bili bolji od Genta rezultatom 2:1. Golove za srpskog šampiona postigli su Gelor Kanga i Aleksandar Katai. Za Gent se u strelce upisao Ođiđa-Ofoe.

Povela je Crvena zvezda već u 13. minutu golom Gelora Kange.

Gobeljić je vratio loptu u kazneni prostor, Ben je u padu promašio, ali je ona došla do Kange koji je šutirao iz prve i pogodio.

Još jednom je za srpskog šampiona skupa bila greška Sekua Sanoga koji nije ispratio Ođiđu-Ofoea koji je dobio povratnu loptu u kaznenom prostoru, ostao sam i matirao Milana Borjana. Pomogla je igraču Genta i činjenica da je lopta zakačila Milana Degeneka.
Vredna pomena iz prvog poluvremena je i stativa Aleksandra Kataija, ali i dva pokušaja Genta koja su ostala bez završnice – oba nakon grešaka veznog reda crveno-belih.

Napadala je Crvena zvezda od početka drugog poluvremena, ali je do novog vođstva došla iz prekida. Nakon faula nad Kangom, Aleksandar Katai je izveo slobodan udarac sa oko 20 metara od gola, malo iskosa. Nakon odličnog šuta Kataija lopta je prošla ispod golmana, odbila se iza njega i od stativu i ušla u mrežu za 2:1. Igrao se 59. minut.

Nakon novog vođstva usledio je period dekoncentracije u redovima Crvene zvezde, ali greške koje su se dešavale u predaji lopte i građenju akcija, srećom po domaće, nisu plaćene golom.

Mogla je Zvezda i do ubedljivije pobede, ali je u 64. minutu Gobeljić iz blizine pogodio stativu.

Milan Borjan bio je heroj svog tima u četvrtom minutu nadoknade kada je odbranio čist zicer i sačuvao svom timu pobedu.

U drugom meču ove grupe, Hofenhajm je na svom terenu rezultatom 5:0 savladao Slovan Liberec. Po dva gola dali su Dabur i Adamijan, a jednom se u strelce upisao Griliš. Ova pobeda Hofenhjama u smislu računice plasmana u nokaut fazu svakako ide na ruku Crvenoj zvezdi.

Nakon tri odigrana kola, u grupi je prvi Hofenhajm sa devet bodova, Crvena zvezda na drugom mestu ima šest, Slovan Liberec ima tri, a Gent je bez bodova.

U četvrtom kolu koje se igra 26. novembra, Crvena zvezda će u goste Gentu, a Hofenhajm Liberecu.

Tok meča:

90+4′ – Kakva odbrana Milana Borjana. Sa manje od metar je loptu u njega glavom poslao Mohamadi, ali Borjan kao mačka reaguje i čuva svoj gol

90+1′ – Kataija menja Nikolić, Spiridonović će na teren umesto Bena

89′ – Nekoliko pokušaja Genta koji vrši pritisak i koristi svaku grešku Zvezde da krene u novu akciju, ali Zvezda čuva vođstvo.

83′ – Izlazi Kanga, u igri je Pankov. Pojačavaju crveno-beli odbranu za poslednjih desetak minuta.

80′ – Ođiđa-Ofoe izlazi iz igre, na terenu je Klajnderst.

80′- Nakon odlične odbrane Milan Borjan se žali na povredu

76′ – GOL – Adamijan još jednom, Hofenhajm vodi 5:0.

75′ – Kums je na terenu, iz igre je u Gentu izašao Ovusu.

71′ – GOL – Hofenhajm ima 4:0. Ademijan.

70′ – Dobro blokira Milunović i još jednom spašava mrežu Crvene zvezde u zicer situaciji za goste.

69′ – Nove greške u odbrani Zvezde, ali nema promene rezultata. Greši se u predaji lopte dosta često u poslednjih desetak minuta.

67′ – Katai interveniše u odbrani i daje priliku Borjanu da sačuva svoj gol.

65′ – Greška Borjana srećom po domaće prolazi bez kazne.

64′ – Kakva prilika za Zvezdu! Gobeljić sa par metara pogađa stativu, lopta se za goste srećno odbija dalje od gola.

63′ – Izmena na obe strane. Umesto Botake u Gentu je na terenu Nianbogo. U redovima domaćih Mirka Ivanića zamenio je Njegoš Petrović.

59′ – GOOOOL! Katai je odlično šutirao, lopta je prošla ispod golmana i odbila se iza njegovih leđa

59′ – Slobodan udarav za Zvezdu nakon faula nad Kangom, sve se dešava na 20-ak metara od gola Genta, malo ulevo.

59′ – GOL – Griliš je pogodio za vođstvo Hofenhajma 3:0 protiv Libereca.

58′ – Prvi pokušaj Mirka Ivanića u nastavku, ali lopta odlazi pored gola.

55′ – Novi pokušaj gostiju, oprezan je Borjan

53′ – Šansa za Bena, ali brani Kusemans

53′ – Šut Falćinelija, ali lopta se odbila od igrače gostiju i završava pored gola

51′ – Sjajna kombinacija Kataija i Ivanića, ipak odbrana Genta izbija loptu ispred peterca pre nego što je do nje stigo bilo ko od igrača domaćeg tima

48′ – Nezgodan udarac u lice dobio je Marko Gobeljić

Poluvreme – Nakon prvih 45 minuta, Crvena zvezda – Gent 1:1 u meču trećeg kola Lige Evrope. Povela je Crvena zvezda već u 13. minutu golom Gelora Kange. Gobeljić je vratio loptu u kazneni prostor, Ben je u padu promašio, ali je ona došla do Kange koji je šutirao iz prve i pogodio. Još jednom je za srpskog šampiona skupa bila greška Sekua Sanoga koji nije ispratio Ođiđu-Ofoea koji je dobio povratnu loptu u kaznenom prostoru, ostao sam i matirao Milana Borjana. Pomogla je igraču Genta i činjenica da je lopta zakačila Milana Degeneka. Vredna pomena je i stativa Aleksandra Kataija, ali i dva pokušaja Genta koja su ostala bez završnice – oba nakon grešaka veznog reda crveno-belih.

45′ – Odmah na drugoj strani sjajno šutira Katai, ali pogađa okvir gola

44′ – Panika u odbrani Zvezde donela je dobru priliku Gentu, ali na sreći domaćih slabo šutira napadač Genta

37′ – Pokušaj Jeremčuka brani Milan Borjan. Imaće Gent korner.

31′ – GOOOL –  Još jedan pokušaj Genta, šutirao je Ođiđa-Ofoe nakon što mu je Mirančuk vratio loptu, zakasnio je Sanogo  i to je 1:1, lopta je zakačila Degeneka i prevarila Borjana, ali gol će biti pripisan Ođiđi-Ofoeu.

29′ – GOL – Još jedan pogodak Dabura, vodi Hofenhajm 2:0.

26′ – Mak pokušaj Genta, lako to hvata Borjan

25′ – Slobodan udarac za crveno-bele sa 20-ak metara, ali hvata to golman gostiju.

24′ – Od Ivanića do Gobeljića, pa Falćineli koji pušta loptu nazad Ivaniću koji odlično šutira, ali ostaje 1:0.

23′ – GOL – Hofenhajm golom Dabura vodi u drugom meču Grupe L protiv Libereca.

22′ – Lepa prilika za Gajića koji je odlično pratio Kangu i pokušao da poveća prednost svoga tima, ali mreža ostaje mirna.

15′ – Imao je lepu priliku Falćineli, ali nema promene rezultata.

13′ – GOOOL! Gobeljić je hteo da vrati loptu u srce šesnaesterca, Ben je kasnio i promašio, ali lopta dolazi do Kange koji šutira iz prve i donosi Crvenoj zvezdi prednost!

11′ – Slobodan udarac izveo je Ben sa nešto više od 20 metara od gola gostiju, ali daleko je lopta otišla od gola nakon njegovog udarca.

8′ – Lep napad Genta, ali dobro čisti ispred Borjana Seku Sanogo.

5′ – Pokušao je Kanga da šutira pravo na gol iz kornera, ali je neprecizan.

4′ – Izborio je Aleksandar Katai dobru priliku, ali njegov šut je blokiran. Imaće Crvena zvezda korner.

2′ – Počeo je meč na stadionu „Rajko Mitić“