Gol Sulejmanija, Englezi ubedljivi, kraj serije Milana

Julian Finney, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala i Lestera ostvarili su ubedljive pobede u mečevima trećeg kola Lige Evrope, a iznenađenje večeri je poraz Milana na San Siru od francuskog Lila.

Arsenal je u grupi B u Londonu dočekao Molde i prvi deo takmičenja završio sa maksimalnim učinkom. Ekipa Mikela Artete slavila je rezultatom 4:1 iako je od 22. minuta gubila golom Elingsena.

Haugen je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena autogolom izjednačio, a Tobdžije su u 62. preokrenule rezultat još jednim pogotkom fudbalera Moledea – Sinjana. Trijumf engleskog tima overili su Pepe u 69. i Vilok u 88. minutu.

Arsenal ima 9 bodova, Molde 6, dok je Rapid iz Beča ranije danas na svom terenu bio bolji od Dandalka 4:3.

Milan je u grupi H prekinuo seriju od 24 utakmice bez poraza u svim takmičenjima. Lil je na San Siru savladao Rosonere 3:0 i sa 7 bodova izbio na čelo grupe sa bodom više od italijanskog predstavnika.

Jaziči je u 22. minutu iz penala najavio brodolom ekipe Stefana Piolija, a 23-godišnji Turčin je pogocima u 55. i 58. minutu kompletirao het-trik. Interesantno je da je Jaziči tri gola postigao i u prvom kolu na gostovanju Sparti u Pragu (1:4).

Milan je prethodni poraz upisao još 8. marta, takođe, na svom stadionu od Đenove 2:1.

Češki predstavnik je u Glazgovu ubedljivo nadigrao Seltik – 4:1 i ostao u trci za plasman u nokaut fazu.

Trostruki strelac za Spartu bio je Juliš u 26, 45. i 77. minutu, dok je Krejči u poslednjim trenucima postavio konačan rezultat. Gol za Škote upisao je Grifits u 65. minutu.

Lester je bez pomoći Vardija na King pauer stadionu zabeležio i treći trijumf i sa 9 bodova lider je grupe G. Lisice su pobedile Bragu 4:0 uz dva gola Ihenača (21, 48) i po jedan Prata (67) i Medisona (79).

Portugalci su pretrpeli prvi poraz i sa 6 bodova na drugoj su poziciji.

U drugom meču ove grupe AEK iz Atine je u Ukrajini bio siguran protiv Zorje 4:1. Dva pogotka za grčki tim postigao je Livaja.

Jang Bojs je protiv CSKA iz Sofije ostvario prvu pobedu u grupi A – 3:0.

Ekipa iz Berna sve golove postigla je u prvom poluvremenu. Mambimbi je doneo prednost domaćem timu u 2. minutu, Sulejmani je u 18. duplirao vođstvo, a strelac prvog pogotka već u 32. minutu je stavio tačku na duel.

Roma je ranije danas na Olimpijskom stadionu savladala Kluž 5:0 i sa 87 bodova lider je grupe.

Viljareal je u grupi I, u utakmici čiji je početak zbog nevremena kasnio više od sat vremena, pobedio Makabi iz Tel Aviva 4:0.

U trećem trijumfu Žute podmornice strelci su bili Baka u 4, 52, Baena u 71. i Nino u 81. minutu. Sivaspor je protiv Karanaga došao do prve pobede.