Pobeda Zvezde u Gentu: Evro proleće već viđeno!

Europa League 26. nov. 202017:22 > 20:54
REUTERS/Francois Lenoir

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Gent na strani u četvrtom kolu grupe L Lige Evrope rezultatom 2:0 i praktično osigurali plasman u nokaut fazu tog takmičenja!

Uoči poslednje dve runde, srpski šampion na drugoj poziciji ima devet bodova, šest više od trećeplasiranog Slovan Libereca, koji je u ovoj rundi poražen od lidera grupe Hofenhajma sa 2:0.

Na taj način, Zvezda će bez evropskog proleća ostati samo ukoliko se dogodi veliko čudo – da izgubi oba naredna meča, a da poraz od Slovana bude veći od 5:1, koliko su crveno-beli slavili nad Česima u Beogradu.

Gent je porazom ostao na nula poena i bez šansi za plasman u nokaut fazu. Hofenhajm je sa 12 poena osigurao drugi krug.

FK Crvena zvezda

Zvezdu su do treće uzastopne pobede u evro takmičenju vodili Njegoš Petrović golom u prvom minutu i Nemanja Milunović, koji je pogodio u 58. i krunisao fantastično taktičko izdanje ekipe Dejana Stankovića na Gelamko areni.

Iako je igrao bez petorice standardnih igrača, beogradski sastav nije mogao da zamisli bolji početak utakmice, pošto je posle svega 53 sekunde došao u vođstvo.

Posle uigrane akcije iz kornera, lopta je došla do Petrovića, koji je raspalio iskosa sa 20 metara i pogodio pod prečku!

Bio je to prvi i jedini pokušaj Beograđana u prvom poluvremenu. Zadovoljni rezultatom koji im obezbeđuje prolaz u nokaut fazu, prepustili su protivniku loptu i organizovano se branili sve vreme. Veoma uspešno.

Kružio je Gent oko Zvezdinog šesnaesterca, pokušavao na razne načine da ugrozi Milana Borjana, ali su se napadu završavali neuspešno.

Jedina prilika vredna pomena viđena je u finišu poluvremena – Mohamadi je centrirao, Osman Bukari gađao glavom pod prečku, ali je Borjan sjajnom intervencijom skrenuo loptu u korner.

Ista scena viđena je i od starta drugog poluvremena. Gent je uzaludno pokušavao da probije čvrsti bedem Crvene zvezde, koja se branila sa svim igračima iza lopte i strpljivo čekala svoju šansu.

Jednu takvu dočekala je vrlo brzo i tada rešila sve dileme oko pobednika. El Fardu Ben je izveo korner, a Milunović fantastično skočio na petercu i glavom zakucao loptu u mrežu!

Do kraja utakmice, crveno-beli su bez problema neutralisali svaki pokušaj domaćina. I dalje je Gent pokušavao da pronađe rupe u odbrani Zvezde, ali osim nekoliko poluprilika ništa konkretnije nije napravio.

Zvezda sledećeg četvrtka dočekuje Hofenhajm, zatim gostuje Liberecu u poslednjoj rundi.

Kada je reč o duelu Libereca i Hofenhajma, Nemci su opravdali ulogu favorita golovima u poslednjih 15 minuta.

Najpre je Baumgartner pogodio u 77, da bi konačan rezultat postavio Andrej Kramarić iz penala u 89. minutu.

Tok meča Gent – Crvena zvezda mogli ste da pratite uživo uz naš sajt.

Stadion: Gelamko Arena

Broj gledalaca: Bez publike

Gent (3-5-2): Sinan Bolat, Olsen, Ngađui, Fortuna, Botaka, Dorš, Ovusu, Kums, Mohamedi, Bukari, Bezus.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan, Degenek, Milunović, Pankov, Gajić, Petrović, Ben, Nikolić, Ivanić, Vukanović, Falćineli.

Glavni sudija: Filip Glova (Slovačka)

Utakmica je počela!

1′ – Goool! Crvena zvezda vodi sa 1:0, golom Njegoša Petrovića! Posle uigrane akcije iz kornera, lopta je došla do Petrovića, koji je raspalio iskosa sa 20 metara i pogodio pod prečku! Samo 53 sekunde bile su dovoljne Zvezdi da dođe do prednosti.

5′ – Posle vođstva Zvezde, Gent je preuzeo inicijativu, što je i bilo očekivano. Belgijanci po svaku cenu moraju da upišu pobedu. Poraz ili remi u ovoj utakmici za njih znači i kraj Lige Evrope u grupnoj fazi.

9′ – Prvi pokušaj domaćina. Sven Kums je šutirao sa 16 metara, ali je Nemanja Milunović to izblokirao.

13′ – Beograđani u uvodnoj fazi meča nemaju problema da izađu na kraj sa pokušajima rivala.

16′ – Osman Bukari je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je otišla preko prečke.

18′ – Stegli su obruč Belgijanci u tim trenucima. Ponovo su pretili pred šesnaestercem, ali je defanzivni blok Zvezde bio dobro postavljen.

25′ – Prvi udarac u okvir gola Milana Borjana. Posle dugog napada Genta, Niklas Dorš je šutirao sa desne strane direktno u Borjana.

27′ – Crveno-beli pokušavaju u kontra-napadima da ugroze protivnika. Borjan je posle uhvaćene lopte ekspresno gađao Nikolića u levom uglu, ali je pas bio prejak.

30′ – Gent u prvih pola sata igre ima 70 odsto posed, međutim, ne uspeva da ozbiljnije ugrozi Crvenu zvezdu.

32′ – Tražili su domaći jedanaesterac, pošto je Vukanović povukao Bezusa u šesnaestercu, ali je sudija Glova pokazao da se igra nastavi.

37′ – Slobodan udarac sa desne strane bio je retka prilika za Zvezdu da zapreti. Centaršut Bena izboksovao je golman Bolat.

41′ – Na sličan način mogao je Gent do gola. Kums je centrirao, a Borjan izboksovao loptu.

44′ – Najbolja šansa za domaćina u prvom delu. Bukari je šutirao glavom sa sedam metara, Borjan sjajanom intervencijom prebacio loptu preko prečke.

Poluvreme: Gent – Crvena zvezda 0:1

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Nema promena u sastavu Crvene zvezde.

48′ – Nastavljena je inicijativa Genta. Bezus je šutirao glavom preko gola.

51′ – U istom ritmu igrano je i dalje. Domaćin drži loptu, kruži oko šesnaesterca Zvezde, ali bez konkretne prilike.

55′ – Njegoš Petrović je ostao na travi zbog povrede. Ukazana mu je lekarska pomoć.

58′ – Goool! Crvena zvezda vodi sa 2:0, strelac je Nemanja Milunović! El Fardu Ben je izveo korner, a Milunović fantastično skočio na petercu i glavom zakucao loptu u mrežu!

62′ – Nastavljaju se napadu Genta. Probao je Dorš sa distance, ali daleko od gola.

64′ – Dobra šansa za domaćina. Nikolić je promašio loptu u šesnaestercu, ona je došla do Bukarija koji je šutirao iz prve pravo u Borjana.

71′ – Velika prilika za Gent. Sven Kums je šutirao sa 12 metara neometan malo pored stative.

72′ – Dvostruka izmena u Zvezdi. Spiridonović je ušao umesto Bena, a Eraković umesto Petrovića.

77′ – Nuri je probao da ugrozi gol Zvezde, ali nije to bio dobar udarac.

81′ – Kako se meč bliži kraju, tako i su i akcije Genta sve više bezidejne i sve manje opasne.

85′ – Šansa za Gent. Niangbou je pobegla lopta u šesnaestercu i na vreme je intervenisao Borjan.

Kraj: Gent – Crvena zvezda 0:2