Arsenal maksimalan, Milanu samo bod, gol Plavšića

Europa League 26. nov 202020:39 > 20:41
Michael Regan, Getty Images

Fubaleri Arsenala, Sparte, Sivaspora, Zorje, Antverpa i Jang Bojsa ostvarili su pobede u mečevima grupa A, B, G, H, I i J Lige Evrope, dok su četiri duela završena nerešenim rezultatom.

Arsenal je na gostovanju Moldeu ostvario i četvrti trijumf u grupi B (3:0) i sa 12 bodova obezbedio je mesto u plej-ofu.

Strelci za Tobdžije bili su Nikolas Pepe u 50, Ris Nelson pet minuta kasnije, a kod oba gola asistent je bio Džo Vilok, i 19-godišnji Folarin Balogan u 83. minutu.

Rapid Beč je slavio nad Dandalkom na strani sa 3:1. Knasmilner u 11, Kara u 37. i 58. bili su strelci za Austrijance.

Šilds je pogodio za Irce u 63, 13 minuta pošto je Oduva promašio penal.

Arsenal u sledećem kolu dočekue Austrijance, a a Molde na svom terenu igra sa Dandalkom.

Portugalska Braga je u najefikasnijem meču večeri u grupi G odigrala nerešeno sa Lesterom 3:3. Lisice su u nadoknadi izbegle poraz i sa 10 bodova zadržale prvo mesto, dok je Braga druga sa sedam.

Elmusrati je u 4. minutu doneo prednost Bragi, Barns je ubrzo izjednačio, a Paulinjo je u 24. minutu vratio vođstvo svom timu.

Englezi su preko Tomasa u 78. minutu po drugi put izjednačili, a kada je Franserđo u 90. pogodio za 3:2 malo ko je verovao da će Lester uspeti iz Portugala da odnese barem bod. Ipak, Vradi je u petom minutu nadoknade iskoristio lošu reakciju odbrane domaćih i postavio konačnih 3:3.

U drugoj utakmici ove grupe AEK je u Atini poražen od Zorje 3:0 i posle prvog trijumfa Ukrajinaca obe ekipe imaju po tri boda. Grčki tim je od 49. minuta igrao bez isključenog Šakova, a pogotke za Zorju postigli su Gromov u 61, Kabaev u 75. i Jurčenko u 85. minutu iz penala.

Milan je na gostovanju Lilu odigrao nerešeno 1:1. Roso-neri su poveli pogotkom Kasteljeha u 46. minutu na asistenciju Rebića, a Bamba je u 65. minutu izjednačio.

Remi u Francuskoj iskoristila je Sparta koja je u Pragu bila ubedljiva protiv Seltika 4:1. Gosti su poveli u 15. minutu pogotkom Eduarda, a važne bodove češkom timu pogocima su obezbedili Hancko u 27, sjajni Juliš u 38. i 80. i srpski internacionalac Srđan Plavšić u 90+4 minutu.

Juliš je u dva meča protiv Seltika postigao pet golova!

Lil je lider sa osam bodova, Milan ima jedan manje, Sparta šest, a Seltik samo jedan.