Napoli pobedio i za Dijega

Europa League 26. nov 202022:44 > 22:53
Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Napolija u 4. kolu grupe F Lige Evrope pobedili su ekipu Rijeke 2:0 i napravili veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu.

Pre utakmica u Napulju navijači italijanskog kluba su spektakularnom bakljadom oko stadiona još jednom odali počast legendarnom Dijegu Maradoni, a igrači Đenara Gatuza su se potrudili da veče puno emocija krunišu važnim trijumfom.

Napoli je poveo u 41. minutu autogolom Armanda Anastasija, a konačan rezultaz u 75. minutu postavio je Irving Lozano.

Italijanska ekipa je lider sa 9 bodova, dok po 7 imaju AL Alkmar i Real Sosijedad koji su u Holandiji odigrali bez golova. Rijeka je na začelju bez bodova.

Napoli u sledećem kolu gostuje AZ Alkmaru, a Španci na svom terenu igraju sa Rijekom koja više nema ni teoretske šanse da se bori za mesto u sledećoj fazi takmičenja.