AZ u koži Partizana: Real Sosijedad prošao!

Europa League 10. dec. 202020:57 > 21:02
Napoli
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija i Real Sosijedada odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjem kolu grupe F Lige Evrope, a zahvaljujući porazu AZ Alkmara poslednjim trenucima u Rijeci 2:1 i italijanski i španski tim su obezbedili plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Ekipa Đenara Gatuza je u prvom meču na stadionu „Dijego Armando Maradona“ od 35. minuta vodila golom poljskog internacionalca Pjotra Zielinskog, ali su Baskijci u drugom minutu nadoknade izjednačili preko Vilijama Hosea i kao drugoplasirani obezbedili nastavak takmičenja.

Ceo meč za domaćč tim odigrao je Nikola Maksimović. Srbin u Seriji A nije u prvom planu, ali je u Ligi Evrope odigrao svih šest mečeva od početka do kraja.

AZ Alkmar je do 90. minuta imao mesto u nokaz fazi, ali je Ivan Tomečak u nadoknadi doneo pobedu Rijeci 2:1 i Holanđane i definitivno ostavio bez mesta u nastavku takmičenja.

Navijači Partizana sigurno pamte prošlu sezonu kada su Beograđani u Holandiji vodili sa 2:0, ali su u finišu primili dva gola i AZ je otišao dalje.

Luka Menalo je doneo prednost domaćoj ekipi u 52. minutu, a pet minuta kasnije Oven Vijnald je izjednačio.

Rijeka je od 81. minuta imala igrača više jer je direktan crveni karton dobio Jesper Karlson, a brojčanu prednost realizovali su u trećem minutu nadoknade za prvu pobedu ove sezone.

Žreb 1/16 finala Lige Evrope je u ponedeljak.