Boginja povela, pa spasavala glavu u Lajpcigu

REUTERS/Annegret Hilse

U prvom susretu četvrtfinala Lige Evrope RB Lajpcig i Atalanta odigrali su nerešeno 1:1.

Atalanta je prva došla do gola. Ali na kraju, ne samo što je RB Lajpcig izjednačio već je mogao i do preokreta. Ipak, mora se reći da Atalanta ima bolji rezultat, s obzirom da se revanš igra u Bergamu.

SPORTKLUB_LeiAtl_070422
sofascore

Rano su gosti došli do gola. Već u 17. minutu Mjurijel se lepo namestio i odlično naciljao za 1:0. Imala je Atalanta još pokušaja, ali imao ih je i domaći tim. Sve u svemu ostalo je 0:1 na poluvremenu.

U 58. minutu dar sa neba za RB Lajpcig. Dosuđen je penal, a odgovornost je preuzeo Andre Silva. Portugalac nije uspeo da zatrese mrežu jer je Muso pročitao i odbranio. Na odbijenu loptu naleteo je Anhelino, koji je šutirao na gol. Tu se našao Zapakosta, koji je na kraju sproveo loptu u sopstvenu mrežu. Ređali su se pokušaji na obe strane, ali više za pobedom može da žali domaći sastav, pošto je u 82. minutu Dominik Soboslai iz neposredne blizine glavom pogodio prečku.

Revanš u Bergamu na programu je narednog četvrtka.