Četiri gola Dake za veliki preokret Lestera u Moskvi!

Europa League 20. okt 202118:28 > 18:38 1 komentar
Lester Siti
AP Photo

Fudbaleri Lestera pobedili su Spartak u Moskvi posle velikog preokreta rezultatom 4:3 u trećem kolu grupe C Lige Evrope. Lisice su do finiša poluvremena gubile sa 2:0 na Otkritije areni, a zatim je na scenu stupio Patson Daka i uz četiri pogotka doneo timu Brendana Rodžersa prvi trijumf u takmičenju.

Svega devet minuta bilo je dovoljno napadaču iz Zambije da zabeleži het-trik. Potom je još jednom zatresao mrežu domaćina sredinom drugog dela meča i otklonio sve dileme oko pobednika.

Daka je postao peti igrač u novom formatu LE (od 2009. godine) sa četiri gola na jednoj utakmici, a tek drugi koji je u tome uspeo na gostujućem terenu. Uz to, 23-godišnjak iz Kafuea prvi je fudbaler Lestera kojem je to pošlo za rukom posle 63 godine i Dereka Hajnsa.

Da će ovo biti veče Patsona Dake i Lisica nije se moglo naslutiti tokom gotovo celokupnog prvog poluvremena. Englezi su imali kontrolu poseda, ali su Rusi stvarali šanse i iskoristili dve – preko Aleksandra Soboleva u 11. i Džordana Larsona u 44. minutu.

Delovalo je u tom trenutku da će bodovi ostati u Moskvi, ali je pogodak Dake u 45. najavio ono što je usledilo u nastavku.

Već u 48. je Zambijac poravnao na 2:2, potom je u 54. krunisao het-trik, pre nego što je u 79. još jednom bio pecizan i doneo Lisicama vođstvo od 4:2.

Ni tu nije bilo kraja uzbuđenjima. Viktor Mozes je u 86. minutu smanjio zaostatak Spartaka na 4:3 najavivši dramu, međutim, mreže su do kraja mirovale.

Lester je drugi na tabeli grupe C sa četiri boda. Spartak je treći sa tri. Legija je lider sa šest, dok Napoli ima jedan. Ta dva tima sastaju se u Italiji u četvrtak.