Majstorija Ivanića za pobedu: Zvezda lider pred meč odluke!

Europa League 25. nov 202120:30 > 21:0411 komentara
Mirko Ivanić i Dejan Stanković
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ludogorec na Marakani sa 1:0 (0:0) u meču petog kola grupe F Lige Evrope. Srpski šampion poslednje kolo i gostovanje Bragi čeka kao lider sa 10 bodova, jednim više od Portugalaca, a dva od trećeplasiranog Mitjilenda. Danci su u poslednjim trenucima utakmice savladali Bragu sa 3:2 i tako sprečili Zvezdu da već sad osigura prolaz dalje.

Ekipa Dejana Stankovića je do poslednjih sekundi imala obezbeđenu nokaut rundu. Odradila je svoj deo posla na Marakani i čekala ishod okršaja u Danskoj.

Povezane vesti

Tamo je do 90+3. minuta rezultat bio 2:2, koji je crveno-bele vodio u drugi krug, ali je Mitjilend pogotkom iz penala došao do slavlja i uveo potpunu dramu u grupu uoči odlučujućeg kola.

Zvezda remijem u Bragi obezbeđuje barem 1/16 finala Lige Evrope. Pobeda joj donosi lidersko mesto i direktan put u osminu finala.

U slučaju poraza, te pobede Mitjilenda nad Ludogorecom, Beograđani će kao treći otići u Ligu konferencije.

Kad je reč o okršaju na stadionu Rajko Mitić, njega je rešio majstorski potez Mirka Ivanića u 57. minutu. Prihvatio je loptu Zvezdin plejmejker, namestio se i sa 20 metara pogodio same rašlje. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za tri boda Beograđana.

Do tog i od tog trenutka, gledali smo izuzetno obazrivu igru, tek na momente zanimljivu. Zvezda je strpljivo čekala šansu da zada udarac, sprečavajući goste da ozbiljnije ugroze gol Milana Borjana.

Jedinu priliku Bugari su imali sredinom prvog poluvremena kad je šut Kloda Gonkalveša sa ivice šesnaesterca sjajno zaustavio Borjan.

Ni crveno-beli nisu briljirali u napadačkom delu. Nedostajao je pravi protok lopte u završnoj trećini, pa su se domaći igrači često opredeljivali za udarce sa distance.

Jedan takav je završio u mreži i doneo važnu pobedu.

SofaScore

Kad je reč o meču Mitjilenda i Brage, Danci su vodili dva puta, Portugalci se vraćali, pa je na kraju presudio penal u nadoknadi.

Svijatčenko je doveo Mitjilend u drugom minutu do prednosti, ali je Orta u 43. doneo prvo poravnanje. Posle pogotka Isaksena u 48. Mitjilend je ponovo vodio, da bi na 2:2 u 85. izjenačio Galeno.

Delovalo je da će se utakmica završiti po meri Zvezde, međutim, dosuđen je jedanaesterac za domaćina. Siguran izvođač bio je Evander.

Tok meča Crvene zvezde i Ludogoreca mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan – Eraković, Dragović, Pankov – Gajić, Kanga, Petrović, Srnić – Ivanić, Katai – Pavkov.

Ludogorec (4-2-3-1): Pat – Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas – Gonsalveš, Bađi – Čibota, Jankov, Despodov – Sotiriju.

Sudija: Hose Marija Sančes Martines (Španija).

Tok meča pratite uz naš sajt.

Stadion Rajko Mitić

Počela je utakmica!

1′ – Odlična šansa za crveno-bele već u prvom minutu. Posle kornera Gelora Kange, lopta je stigla do Strahinje Erakovića, koji je sa peterca glavom gađao preko prečke.

5′ – Ludogorec je uzvratio preko Sotirijua, čiji je pokušaj glavom otišao preko gola.

9′ – Posle velikog pritiska Zvezde od početka, Bugari su uspeli da uspostave ravnotežu.

15′ – Period sporijeg ritma, bez konkretnijih pokušaja na obe strane.

18′ – Solidan napad gostiju. Na kraju je Čibota gađao sa 20 metara pored gola.

20′ – Sad je Ludogorec potpuno preuzeo inicijativu i kontroliše posed, dok Zvezda čeka šansu iz kontra napada.

25′ – Obazrivi i jedni i drugi, bez pravog rizika u fazi napada. Odbrana gola primarni cilj i Zvezde i Ludogoreca.

Milan Gajić

29′ – Najbolja šansa na meču za goste. Odličan napad po desnoj strani, Sotiriju je ostavio loptu Gonkalvešu koji je raspalio sa 16 metara, ali je Borjan dobro intervenisao.

35′ – Izuzetno skromna predstava u dosadašnjem delu. Šanse Erakovića iz prvog i Gonkalveša iz 29. minuta jedine zanimljive situacije.

37′ – Šutirao je Ivanić sa velike razdaljine, lopta je išla tik uz stativu, golman Ludogoreca nije najspretnije intervenisao, ali je na kraju Zvezda dobila samo korner.

40′ – Sa distance je probao i Kanga, nedovoljno precizno.

45+1′ – Najveća šansa za Zvezdu! Lako su crveno-beli mogli do prednosti na velikom odmoru. Ivanić je bio u odličnoj prilici, ali je iskosa sa leve strane pogodio spoljni deo mreže.

Poluvreme: Crvena zvezda – Ludogorec 0:0

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Jedna izmena u Zvezdi. Umesto Aleksandra Kataija na terenu je El Fardu Ben.

47′ – Korner za Zvezdu. Izveo ga je Srnić, a Ben je glavom šutirao preko prečke.

54′ – Dobra prilika za Milana Pavkova. Raspalio je snažni napadač iz prve, ali je njegov šut iskosa sa leve strane Pat sproveo u korner.

57′ – Goooool! Crvena zvezda vodi sa 1:0, strelac je Mirko Ivanić! Prihvatio je loptu Zvezdin plejmejker, namestio se i sa 20 metara pogodio same rašlje. Maestralni pogodak Ivanića.

Mirko Ivanić

62′ – Ponovo je pretio Pavkov. U kontra napadu je primio pas od Srnića, odmah šutirao, ali je lopta otišla pored stative.

67′ – Novi pokušaj Zvezde sa distance. Kanga je snažno šutirao sa preko 20 metara pored gola.

70′ – Kreću gosti na sve ili ništa. Imaće Zvezda prostora za kontra napade do kraja utakmice.

75′ – Smirila je igru Zvezda, uvela meč u ritam koji joj potpuno odgovara.

80′ – Bez prilika na obe strane. Sve ide naruku Crvene zvezde.

85′ – Miran završetak utakmice. Zvezda jako blizu pobede.

90′ – Velika šansa za Lazetića, lopta je otišla pored gola.

Kraj: Crvena zvezda – Ludogorec 1:0.