Pavkov u 90+3. za veliki remi Zvezde!

Europa League 18. feb. 202117:48 > 21:3073 komentara
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno sa Milanom u Beogradu u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope rezultatom 2:2. Remi crveno-belima pred revanš na San Siru sledećeg četvrtka doneo je Milan Pavkov u 90+3. minutu!

Igrali su se poslednji momenti utakmice na stadionu Rajko Mitić, Beograđani su imali zaostatak do 2:1 i igrača manje zbog isključenja Milana Rodića, kada je rezervista Pavkov sjajno skočio na korner Filipa Falka i pogodio dalji ugao za veliko oduševljenje u taboru domaćih.

I sada Rosoneri imaju bolji rezultat, u revanšu im je dovoljan remi manji od 2:2 za prolaz, ali to ne kvari utisak da je tim Dejana Stankovića kasnim golom nagrađen za odličnu igru protiv favorizovanog rivala, sedmostrukog prvaka Evrope, velikana svetskog fudbala.

Isprsili su se crveno-beli protiv slavnog kluba sa San Sira, u najvećem delu meča bili ravnopravni rival, često i znatno konkretniji. Uprkos tome, do poslednjih sekundi delovalo je da će doživeti poraz.

Izuzetnu igru ekipe Dejana Stankovića umalo je poništio dekoncentrisani Radovan Pankov, koji je u 41. postigao autogol, a zatim u 61. nesmotrenom reakcijom napravio penal iz kojeg je Teo Ernandez pogodio mrežu za 2:1.

U međuvremenu je na isti način Gelor Kanga poravnao na 1:1 u 52. minutu. Zatim je u 77. Milan Rodić dobio drugi žuti karton, ostavio ekipu na cedilu i izbegavanje poraza učinio praktično nemogućom misijom.

Ipak, na kraju se ukazao Pavkov, čovek stvoren za najveće rivale. Ne tako davno srušio je Liverpul, a sada spasao srpskog šampiona, Pankova, pa i Rodića, i doneo veliki optimizam uoči revanša.

REUTERS/Marko Djurica

Morala je mreža da se zatrese dva puta (u oba navrata gol Milana nije priznat – prvi u šestom minutu zbog ofsajda Samua Kastiljeha, a drugi u 12. usled igranja rukom Tea Ernandeza), da bi Crvena zvezda zaboravila na veličinu rivala i zaigrala konkretnije.

Tek posle dve velike opomene, crveno-beli su se oslobodili pritiska i u većem delu poluvremena bili konkretniji od slavnog kluba sa San Sira. U prilog tome govori i devet udaraca, naspram pet pretrpljenih.

Sajnu šansu u 20. minutu propustio je Mirko Ivanić, koji je gađao direktno u Đanluiđija Donarumu u situaciji jedan na jedan, kao nagoveštaj svega što je usledilo do poluvremena – rasplamsana borba i po nekoliko šansi na obe strane.

Uzvratili su Rosoneri preko Antea Rebića, zatim je Donaruma krajnjim naporom prosledio u korner udarac sa distance Ivanića, da bi na isteku pola sata iz daljine gađao i El Fardu Ben.

U naletima se igralo i u finišu prvog dela i upravo su na takav način gosti došli do prednosti. Posle napada Zvezde i oduzetog poseda, usledila je kontra, Kastiljeho je probio po desnoj strani i zavrnuo loptu na peterac, gde je Pankov nespretno uklizao i poslao ju je iza leđa Milana Borjana.

Nije tu bilo kraj uzbuđenjima do velikog odmora, pošto su domaći mogli ekspresno da poravnaju, ali je Milunović u šesnaestercu iz okreta gađao preko prečke.

Beograđani su u istom stilu igrali i od početka drugog dela, a šansa Bena najavila je poravnanje rezultata. Posle dobre akcije, Dijego Falčineli je sa deset metara u padu gađao ka golu, a Alesio Romanjoli igrao rukom. Sudija Sidiropulos nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku, odakle je Kanga pogodio malu mrežu.

Bili su to trenuci dominacije ekipe Dejana Stankovića, nizali su se napadi, tražio se preokret, ali je ubrzo usledio hladan tuš. Teo Ernandes je ušao u šesnaesterac, gde ga je neopreznom reakcijom oborio Pankov za novi penal. Francuski bek je preuzeo odgovornost i vratio vođstvo Rosonerima.

Nisu se Beograđani oporavili od tog pogotka, u potpunosti su izgubili ritam i prepustili kontrolu Milanu. Sve je postalo još teže posle drugog žutog kartona Milana Rodića u 77. minutu i ostanka sa desetoricom na terenu.

U takvom odnosu snaga, sastav Stefana Piolija je na rutinski način privodio posao kraju, ali je u poslednjim trenucima došlo do kornera posle kojeg je Pavkov doneo remi domaćima.

Tok meča mogli ste da pratite uživo uz naš sajt.

Sastavi:

Crvena zvezda (3-4-2-1): Borjan – Pankov, Milunović, Degenek – Gobeljić, Petrović, Kanga, Rodić – Ben, Ivanić – Falčineli.

Milan (4-3-2-1): Donaruma – Kalulu, Tomori, Romanjoli, Ernandez – Benaser, Meite, Krunić – Kastiljeho, Rebić – Mandžukić.

Glavni sudija: Anastasios Sidiropulos (Grčka).

Utakmica je počela!

3′ – Miran start utakmice. Gosti imaju nešto veći posed lopte.

6′ – Brzi kontra-napad Milana koji je Samu Kastiljeho krunisao pogotkom, ali on nije priznat zbog ofsajd pozicije španskog napadača.

8′ – Nova opasnost pred golom Zvezde. Ante Rebić je gađao iskosa sa leve strane, Borjan je loptu prosledio u korner.

12′ – Još jedan gol Milana nije priznat! Pjer Kalulu je centrirao sa desne strane, Borjan izleteo u prazno i lopta je došla do Tea Ernandeza koji je pogodio praznu mrežu, ali je u toj situaciji igrao rukom, što je sudiji Sidiropulosu signalizirano iz VAR sobe.

16′ – Uspeli su crveno-beli da se oslobode pritiska i prebace težište na polovinu rivala. U nekoliko navrata su bili pred šesnaestercem Milana, međutim, bez konkretnog udarca ka Đanluiđiju Donarumi.

18′ – Rade Krunić je oprobao udarac sa 20 metara, Borjan je dobro intervenisao.

20′ – Prva prava prilika za Zvezdu. Mirko Ivanić je izbio pred Donarumu i šutirao direktno u italijanskog čuvara mreže.

22′ – Rasplamsala se borba u tim trenucima. Na drugoj strani je Rebić bio blizu gola, ali je gađao preko prečke.

25′ – Ponovo je pretio Ivanić, sada sa distance. Donaruma je krajnjim naporom izbacio loptu.

31′ – I Ben je probao sa distance. Donaruma je ovoga puta lako iskontrolisao loptu.

34′ – Nastavila je Zvezda da ravnopravno parira favorizovanom rivalu i na momente bila znatno opasnija. Posle centaršuta sa desne strane, lopa je sa glave skinuta El Farduu Benu.

39′ – Izmena u Milanu, Ismael Benaser je zbog povrede napustio teren, a umesto njega ušao Sandro Tonali.

42′ – Gol! Milan vodi sa 1:0, autogol je postigao Radovan Pankov! Probio je Kastiljeho po desnoj strani i zavrnuo loptu na peterac u sredinu, gde je Pankov uklizao i nespretno je poslao u mrežu.

45′ – Još jedna dobra prilika za crveno-bele. Nemanja Milunović je u šesnaestercu šutirao iz okreta, lopta je prohujala iznad prečke.

Poluvreme: Crvena zvezda – Milan 0:1

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Druga izmena u Milanu. Antea Rebića je zamenio Rafael Leao.

48′ – Nastavila je Zvezda sa napadima i od starta drugog dela. Ben je bio u dobroj prilici, kada je iskosa sa desne strane gađao pravo u Donarumu.

51′ – Penal za crveno-bele! Posle dobre akcije, Dijego Falčineli je u padu gađao ka golu, a Alesio Romanjoli igrao rukom u šesnaestercu. Sudija Sidiropulos nije imao dilemu.

52′ – Goooool! Crvena zvezda je poravnala rezultat, strelac sa bele tačke bio je Gelor Kanga! Gađao je Gabonac desni ugao, Donaruma pročitao njegovu nameru, ali je šut bio izuzetno precizan i završio u maloj mreži.

56′ – I posle izjednačenja je domaći tim napadao i vrebao šansu za preokret, ali je odbrana gostiju odolevala,

59′ – Jedanaesterac za Milan! Teo Ernandez je ušao u šesnaesterac gde ga je neoprezno oborio Pankov i sudija je ponovo pokazao na penal.

61′ – Gol! Milan vodio sa 2:1, Ernandes je iskoristio najstrožu kaznu. Poslao je Francuz Borjana u jednu, a loptu u drugu stranu i vratio prednost Rosonerima.

61′ – Promena u Zvezdi. Bena je zamenio Filipo Falko.

66′ – Preuzeo je Milan kontrolu nad utakmicom. Splasnuli su napadi Crvene zvezde.

71′ – Kako vreme odmiče, tako je i sve manje prilika. Zvezda ne uspeva da povrati ritam koji je imala pre drugog pogotka Rosonera.

77′ – Zvezda do kraja utakmice igra sa desetoricom. Drugi žuti karton dobio je Milan Rodić. Jako teška situacija za domaće…

82′ – Rutinski su gosti odrađivali posao sa igračem više.

90+3′ – Gooool! Crvena zvezda je uspela da poravna golom Milana Pavkova, koji je glavom posle kornera zatresao mrežu!

Kraj: Crvena zvezda – Milan 2:2.