Zvezda pobedila samu sebe u Glazgovu, 3:0 za Rendžers

Europa League 10. mar 202222:54 > 23:1544 komentara
Rendžers
Reuters/Carl Recine

U prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope Rendžers je u Glazgovu savladao Crvenu zvezdu 3:0.

povezano

Mogla je da bude ovo zvezdana noć Crvene zvezde. Noć koja bi najavila plasman u četvrtfinale evropskog takmičenja. Mogla je, ali umesto toga ovo je noć koju će crveno-beli dugo pamtiti kao noć u kojoj su propustili mnoge prilike i surovo kažnjeni. Rezultat, ono što se jedino računa, posle prve utakmice osmine finala Lige Evrope je 3:0 za Rendžers i izuzetno težak zadatak za Zvezdu na stadionu Rajko Mitić.

A sve je počelo kao iz snova. U petom minutu zatresla se prvi put mreža Rendžersa i to posle sjajnog udarca Kataija iskosa sa leve strane u kontra ugao. Ali sekund kasnije počeo je košmar koji je doslovno trajao čitavu utakmicu. Pogodak je, opravdano poništen zbog ofsajda. Tu situaciju gledao je VAR, a gledao je i situaciju iz 10. minuta. U prvi mah sudija ništa nije sudio, ali posle konsultacija sa VAR, video je da Srnić nije povukao nogu i ona je došla u kontakt sa nogom Kenta u šesnaestercu što je značilo penal. Siguran izvođač sa bele tačke bio je Džejms Tavernije.

Zvezda nije izgubila glavu. Samo tri minuta kasnije postigla je novi gol. Ponovo je Katai zatresao mrežu. Ali je ponovo poništen zbog ofsajda. Ponovo je VAR presudio. I samo dva minuta kasnije, ponovo Rendžers odgovara. Ovog puta je Eraković nesrećno intervenisao, lopta je došla do noge Morelosa i ovaj je iz neposredne blizine savladao Borjana, za 2:0.

Crveno-beli su dobili priliku i treći put da daju gol. Ovog puta je Katai izborio penal u 24. minutu. On sam je preuzeo odgovornost, ali je sjajan veteran MekGregor odbranio i praktično ugasio nade Zvezde u srećan kraj večeri.

Na tom talasu loše sreće Zvezda je primila i treći gol od Baloguna u 50. minutu. A do kraja meča pogodila je prečku preko Kange, blokiran je Ben iz zicer pozicije. I na kraju nije uspela da postigne ni počasan gol pred revanš na svom terenu.

SPORTKLUB_RanCrv_100322
Sofascore

Revanš na stadionu Rajko Mitić igra se za nedelju dana.

Tok meča:

Rendžers (4-2-3-1): MekGregor – Tavernije (c), Goldson, Balogun, Bejsi – Džek, Lundstram – Aribo, Kamara, Kent – Morelos

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan (c) – Pićini, Eraković, Dragović, Rodić – Srnić, Sanogo – Ivanić, Kanga, Katai – Ohi

3′ Katai na fantastičan način trese mrežu domaćina, ali je gol poništen zbog ofsajda. Ostaje 0:0

10′ GOOOOLLLLL!!!!! Rendžers vodi. Posle jednog neopreznog starta Srnića u šesnaestercu, sudija je na signalizaciju VAR dosuđuje penal, koji rutinski realizuje Tavernije.

13′ Zvezda nema sreće sa VAR na početku meča. Treći put je konsultovan, ponovo pri golu Zvezde, ponovo Kataija i ponovo VAR presuđuje u korist Rendžersa, da je Katai bio u ofsajdu.

15′ GOOOOLLLLL!!!!! Zvezdini golovi se poništavaju, a Rendžers uzvraća golovima koji se računaju. Ponovo loša intervencija Zvezdinih igrača u šesnaestercu, ovog puta Erakovića. Pala je lopta na nogu Morelosa, koji iz blizine matira markiranog Borjana za 2:0.

24′ Aleksandar Katai definitivno najopasniji kod Zvezde. Uspeo je da iznudi penal. On je preuzeo odgovornost, ali Alan MekGregor to čita i brani penal.

41′ Velika šansa za Crvenu zvezdu. Odlično je centrirao Milan Rodić, uspeo je da je zahvati oko peterca Ohi, ali malo mu je bežala, pa nije uspeo najjače da je uputi ka golu, što je MekGregor lako odbranio

Poluvreme. Rendžers vodi 2:0, ali ima za čim Zvezda da žali. Aleksandru Kataiju su poništena dva gola, a dva je primila posle veoma nesrećnih okolnosti. Kod prvog je Srnić nespretno intervenisao i napravio penal, koji je Tavernije rutinski realizovao. A kod drugog se Morelos aktivirao iz ofsajda, koji nisu signalizirale ni sudije iz VAR sobe, niti one na terenu. Pride, kod 2:0 Aleksandru Kataiju je penal odbranio sjajni MekGregor. Uteha je da za Zvezdu teško može da se ponovi ovakvo poluvreme.

51′ GOOOOLLLLL!!!!! Ovo sada već izgleda kao Sizifov posao. Iz praktično prve prilike u drugom delu Rendžers postiže gol za 3:0. Posle kornera najviši u skoku bio je Balogun i preciznim udarcem glavom savladao Borjana.

61′ Dvostruka izmena u redovima Crvene zvezde. Ulaze Pavkov i Ben, a izlaze Ohi i Srnić.

63′ Kakva šansa Bena, čim je ušao u igru. Odličan centaršut Rodića, Ben se sjajno oslobio protivnika, šutirao iz neposredne blizine. Ali je to stigao Lundstram i blokirao loptu u korner.

72′ Nova izmena u Zvezdi. Ulazi Gajić, izlazi Pićini.

72′ Nova velika šansa za Zvezdu. Kanga je šutirao iz daljine, ali je pogodio samo prečku.

83′ Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi. Umesto Kataija ulazi mladi Nemanja Motika.

85′ Kakvim je to činima Zvezda začarana. Ponovo se zatresla mreža Rendžersa, ali ponovo je gol poništen zbog ofsajda, ovog puta Bena.