Dinamo slavio u Roterdamu i obezbedio proleće

Europa League 3. dec 202020:52 1 komentar
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedom protiv Fejenorda u Roterdamu 2:0 kolo pre kraja grupne faze takmičenja obezbedili su plasman u plej-of Lige Evrope.

Hrvatski šampion je u petom kolu grupe K slavio golovima Bruna Petkovića iz jedanaesterca u petom minutu nadoknade prvog poluvremena i Lovra Majera u 53. minutu.

Povezane vesti

Modri su lideri grupe sa 11 bodova, a još impresivniji je podatak da još nisu promili gol. Postigli su ih šest.

Srpski reprezenativac Uroš Spajić odigrao je prvo poluvreme za holandski tim.

Dinamo 10. decembra, u poslednjem kolu, dočekuje moskovski CSKA koji je porazom od Volfsbergera u Moskvi 1:0 izgubio sve šanse da se domogne nokaut faze.

Jedini pogodak u prestonici Rusije postigao je hrvatski ionternacionalac Dario Vizinger u 22. minutu.

Mladi srpski napadač Dejan Joveljić ušao je u igre u 70. minutu upravo umesto Vizingera, dok je Nemanja Rnić šansu dobio u 82. minutu.

Austrijanci su drugi sa sedam bodova, Fejenord ima pet i u posledenjem kolu udirektnom duelu za plasman u plej-of ide na noge Volfsbergeru, dok je CSKA osvojio tri.