Dvostruki trijumf Dinama, ispali Lester, Lever, PSV

Europa League 25. feb. 202122:552 komentara
GNK Dinamo
REUTERS/Antonio Bronic

Zagrebački Dinamo ostvario je i u revanšu pobedom nad Krasnodarom i samim tim obezbedio plasman u osminu finala Lige Evrope. Tamo svoje mesto nisu našli PSV, Lester i Bajer iz Leverkuzena.

Kao i pretprošle sezone i ove su zagrebački Modri došli do osmine finala Lige Evrope. Ovog puta su dvostrukim trijumfom eliminisali Krasnodar, a posle 3:2 u Rusiji na Maksimiru je bilo minimalnih 1:0. Jedini gol postigao je Mislav Oršić u 31. minutu.

Posle 0:0 u gostima veoma neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredio je Lester. Lisice su na svom terenu poražene od praške Slavije 2:0 golovima Provoda u 49. i Sime u 79. minutu. Razočaranje svojim navijačima priredio je Bajer Leverkuzen. Posle poraza 4:3 na strani dovoljan im je bio minimalan trijumf protiv Jang Bojsa. Ali Aspirindžije nisu uspele da dođu do gola, a ekipa iz Berna je slavila 2:0 i prošla među 16 najboljih.

Najnapetije bilo je u Ajndhovenu. Olimpijakos je došao na Filipsov stadion da brani 4:2, ali je do poluvremena PSV golovima Zahavija u 23. i 44. minutu uspeo da anulira tu prednost i zahvaljujući golovima u gostima ima rezultat za prolaz. Sve do 88. kada je Koka zatresao mrežu Holanđana i ispostaviće se, obezbedio prolaz pirejskom timu.

Dinamo iz Kijeva je posle 1:1 u Kijevu protiv Klub Briža u Belgiji golom Bulajskog u 83. minutu obezbedio minimalnu pobedu i prolaz. Očekivano, prolaz je overio Mančester Junajted odigravši 0:0, iako mu je poništen gol, na Old Trafordu protiv Real Sosijedada, kojeg je pre nedelju dana pobedio 3:0. Rutinski je prolaz obezbedila i Roma protiv Brage, koja je posle portugalskih 2:0 u Rimu slavila 3:1.