Foland uništio Zvezdu i izabran za igrača kola u Ligi Evrope

Monako Kevin Foland AS Monaco's Kevin Volland celebrates scoring their fourth goal with teammates and completes his hat-trick Europa League - Group H - AS Monaco v Red Star Belgrade
REUTERS/Eric Gaillard (Kevin Foland slavi sa saigračima pogodak protiv Crvene zvezde)

Fudbaler Monaka Kevin Foland izabran je od UEFA za najboljeg igrača šestog kola Lige Evrope.

Povezano

Nemački fudbaler bio je igrač utakmice između Monaka i Crvene zvezde. Francuski tim je zabeležio ubedljivu pobedu na stadionu „Luj drugi“, a Kevin Foland je obeležio meč het-trikom.

Postigao je dva vodeća gola u prvom poluvremenu, u petom i 27. minutu, a onda u finišu meča u 87. minutu postavio konačnih 4:1.

Ovaj rezultat značio je kraj za crveno-bele na evropskoj sceni ove sezone. Monako je na kraju bio drugi u grupi, Crvena zvezda poslednja četvrta.

Kevin Foland ima 30 godina, član Monaka je od 2020. Pre Francuske igrao je u Nemačkoj za 1860 Minhen, Hofenhajm i Bajer Leverkuzen.

Pored Folanda u konkurenciji za Igrača kola Lige Evrope bili su Aitor Ruibal (Betis), Anders Drejer (Mitjilend), i Lorenco Pelegrini (Roma).

Kevin Foland Monako Zvezda AS Monaco's Kevin Volland celebrates scoring their second goal with teammates Europa League - Group H - AS Monaco v Red Star Belgrade