Iznenađenja: Legija srušila Lester, Spartak okrenuo Napoli

Europa League 30. sep. 202120:51 > 20:57
Guliver Image

Fudbaleri Legije napravili su iznenađenje i savladali Lester kod kuće sa 1:0 u drugom kou grupe C Lige Evrope. Jednako neočekivan bio je i rezultat u drugoj utakmici grupe, u kojoj je moskovski Spartak dobio Napoli na strani sa 3:2.

Veliku pobedu Legiji nad favorizovanim rivalom iz Engleske doneo je Mahir Emreli pogotkom u 31. minutu na asistenciju Žosuea. Lisice su u nastavku bile konkretniji rival, imale nekoliko prilika, ali nisu uspele da izbegnu šokantan poraz.

Spartak je posle preokreta savladao Napoli u drugom meču grupe. Domaći su pogotkom Eljifa Elmasa u 11. sekundi poveli i potpuno dominirali, ali je crveni karton Marija Ruija u 29. minutu odveo meč u drugom smeru.

Moskovljani su iskoristili brojčanu nadmoć i golovima Kvinsija Promesa u 58. i 90. i Ignjatova u 81. minutu došli do trijumfa. U tome ih nije poremetilo ni isključenje Kaufriesa u 82. minutu, pošto je domaći tim do kraja samo ublažio poraz preko Viktora Osimena u 90+4. minutu.

Napoli je u desetom minutu nadoknade mogao do izjednačenja, ali je Nail Umjarov zaustavio kontru domaćih, dobio žuti karton, ali i svom timu definitivno obezbedio velika tri boda.

Legija je prva u grupi C sa šest bodova. Spartak ima tri, a Napoli i Lester po jedan.

Lion je sa 3:0 pobedio Brendbi kod kuće u grupi A. Slavlje Lavovima doneo je dvostruki strelac Ekambi, golovima u 64. i 71, te Auar u 85. minutu.

Sparta je u Pragu dobila Rendžers rezultatom 1:0 zahvaljujući pogotku Hančka u 29. minutu. Škoti su meč završili sa desetoricom zbog isključenja Kamare u 74. minutu.

Lion je lider grupe sa šest bodova. Sparta ima četiri, Brendbi jedan, dok je Rendžers na nula.

U derbiju grupe B, Sosijedad i Monako su remizirali 1:1. Kneževi su poveli preko Disasija u 16. minutu, a poen Baskijcima doneo je Merino u 53.

U drugoj utakmici grupe, PSV je ostvario dominantnu pobedu protiv Šturma u Gracu sa 4:1. Sangare je doveo goste do prednosti u 32. minutu, Zahavi je povisio u 51, da bi nadu domaćinu vratio Gorenc Stanković u 55.

Ipak, Filipsovci su do kraja još dva puta pogodili mrežu Austrijanaca, preko Maksa u 73. i Vertesena u 78, i rutinski slavili. Na krajnji ishod nije uticao ni crveni karton Sangarea iz finiša.

PSV je lider grupe sa četiri boda, koliko ima i Monako. Sosijedad je treći sa dva, a Šturm poslednji bez poena.

Olimpijakos je sa ubedljivih 3:0 savladao Fenerbahče u Istanbulu. Meč grupe D rešili su Soareš u šestom i Masuras golovima u 63. i 68. minutu.

U drugoj utakmici, Ajntraht je slavio u Antverpenu 1:0 golom Pasijensije iz penala u 9+1. minutu – 1:0.

Olimpijakos vodi na tabeli sa šest bodova. Ajntraht ima četiri, Fenerbahče jedan, a Antverpen nula.