Zvezda duplom pobedom do Lige Evrope

Europa League 26. avg 202122:28 > 22:30 17 komentara
Aleksandar Katai
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezda plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su i u revanšu plej-ofa savladali rumunski Kluž, ovog puta u gostima 2:1.

Posle ubedljive pobede u Beogradu, očekivao se rezultatski mirniji revanš. Zvezda je praktično zatvorila dvomeč već u četvrtom minutu kada je Aleksandar Katai postigao gol sa bele tačke i tako povisio vođstvo Zvezde u ukupnom rezultatu na 5:0. Ipak, od tog trenutka, pa sve do poluvremena domaćin je bio agresivniji, pa i bolji rival i kao plod tog pristupa usledio je izjednačujući pogoak Debeljuha. Sa 1:1 se i otišlo na poluvreme.

Taj momentum koji je imao Kluž pretio je da preokrene dešavanja makar na ovom meču. Ali trener domaćih Šumudika napravio je medveđu uslugu svom timu, kada je zamenio golmane, jer je rezervni Balgradean očajno intervenisao i dao loptu Pavkovu na tacni, koji je to iskoristio i vratio Zvezdi vođstvo. To je bio nokaut i Kluž od toga nije mogao da se oporavi. Čak ni iz penala nije uspeo da dođe do gola, jer je udarac Deaka odbranio Milan Borjan. Kluž je ostao u 72. minutu sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Rodrigesa i Zvezda je rutinski privela meč kraju za prvu duplu pobedu u Evropi posle tri godine.

Zvezda se plasirala u Ligu Evrope, drugu godinu zaredom i žreb za grupnu fazu dočekaće iz drugog šešira.

Tok meča:

4′ GOOOOLLLL!!!! Degenek je posle jednog duela u šesnaestercu iznudio penal. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai. Nije bio baš najbolje izveden penal, pošto ga je pročitao Arlauskis, ali iako je dotakao loptu, nije uspeo da je spreči da uđe u gol.

15′ Degenek je dobio žuti karton

18′ Najbolja šansa koju je Kluž imao, ne samo u ovom meču već i čitavom dvomeču. Sam je ostao na levoj strani Adrijan Paun, dobro se namestio, ali se dobro i postavio Milan Borjan, koji je bez problema odbranio njegov šut.

30′ Neoprezan start Milana Rodića u skoku, zbog čega je dobio žuti karton

34′ GOOOLLLL!!!!!! Kluž je pritisao i posle dobrog prodora Kostakea i centaršuta pored Rodića, Debeljuh je bio sam na gol liniji i smestio loptu u gol za 1:1.

40′ Zvezda kao da nema komotan rezultat. Ušla je u fazu blage nervoze, posebno posle primljenog gola. Dobila je već treći žuti karton, ovog puta Seku Sanogo zbog udarca laktom van granica igrališta.

Poluvreme. Očekivano, nema preterane drame u Klužu makar kada je konačan rezultat dvomeča u pitanju. Ipak, Rumuni se bore, čak i posle ranog vođstva Zvezde posle gola Kataija sa penala i to im je donelo izjednačenje preko Debeljuha. Pride, Zvezda mora da obrati pažnju na disciplinu, jer su čak tri igrača dobila žute kartone.

54′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Zvezda ponovo vodi. Trener Kluža Šumudika promenio je golmana i Arlauskisa je zamenio Balgradean, koji je bio najzaslužniji za gol. Lopta je krenula ka Kataiju, ali i daleko od njega. Čuvar mreže je došao pre njega, ali je očajno raščistio, ispucao loptu pravo na nogu Milanu Pavkovu, koji nije propustio priliku da postigne novi gol za novo vođstvo Zvezde.

63′ Aleksandar Dragović ruši Debeljuha u kaznenom prostoru i to je penal i žuti karton za Dragovića. Zaleće se Ćiprijan Deak, ali šutira slabo i Borjan brani, a potom i šut iz odbitka. Borjan još jednom pokazuje klasu, a u Klužu će se posle ovog meča zaoštriti sukob između trenera Šumudika i najiskusnijeg Deaka i vrlo verovatno je za jednog od njih dvojice epizoda u Klužu završena.

66′ Stanković je zamenio nosioce Dragovića i Ivanića a u igru je ubacio Radovana Pankova i Nenada Krstičića.

72′ Agonija Kluža se nastavlja. Ostao je rumunski šampion sa igračem manje, pošto je Rodriges dobio drugi žuti karton.

88′ Sjajno dodavanje Gejlora Kange za Dionija, ali Francuz iz povoljne pozicije nije uspeo da postigne gol, jer je pogodio golmana.