Kraj za Makedonace: Šamrok Rovers slavio i u Skoplju

Europa League 9. avg 202223:00 > 23:02 0 komentara
Šamrok Rovers Škupi Fußball, EL-Quali, Shamrock Rovers - FK Shkupi Shamrock Rovers v Shkupi - UEFA Europa League - Third Qualifying Round -
Brian Lawless via Guliver image

Fudbaleri Škupija završili su takmičenje u kvalifikacijama za Ligu Evrope pošto su ponovo izgubili od irskog predstavnika Šamrok Roversa.

Nakon poraza u Dablinu od 3:1, Makedonci su poraženi i u Skoplju – 1:2, pa su se Irci ukupnim rezultatom 5:2 zasluženo plasirali dalje.

Meč je igran na stadionu „Toše Proeski Arena“ u Skoplju. Vodeći gol za goste postigao je veteran Rori Gafni u 65. minutu na asistenciju Grema Burka. Na 2:0 povisio je 18-godišnji Aidomo Emaku u 85. minutu.

Utešni gol za Škupi postigao je Nigerijac Sandej Adetunji u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Šamrok Rovers će se u plej-ofu za grupnu fazu Lige Evrope boriti protiv mađarskog Ferencvaroša.