Lacio slavi Sergeja, PSV pobedio Arsenal, gol Boranijaševića

Lacio Paulo Victor da Silva alias Paulinho of Midtjylland and Sergej Milinkovic Savic of SS Lazio during the Europa League Gro
Photo Andrea Staccioli/Insidefoto via Guliver image

U prvom terminu petog kola grupne faze Lige Evrope od 18.45 časova odigrano je osam utakmica.

Povezano

Derbi A grupe i petog kola Lige Evrope igran je u Ajndhovenu gde su fudbaleri PSV-a zasluženo savladali tim Arsenala i naneli mu prvi poraz u grupi nakon četiri uzastopne pobede.

Filipsovci su nadigrali Tobdžije, pored dva regularna pogotka, postigli su još tri koji su poništeni nakon VAR provera.

(PSV - Arsenal, Kodi Gakpo i Martin Edegor) PSV - Arsenal, PSV player Cody Gakpo, Arsenal player Martin Odegaard PSV - Arsenal EINDHOVEN, Netherlands, 27-10-2022, football, Philips stadium, Europa League, season 2022 / 2023, during the match PSV -
Guliver image (PSV – Arsenal, Kodi Gakpo i Martin Edegor)

Istakao se veteran u domaćem timu, 32-godišnji Luk de Jong. Doskorašnji fudbaler Barselone ušao je u igru na startu drugog poluvremena i najpre u 55. minutu upisao asistenciju za Johana Vermana, a onda je osam minuta kasnije i sam zatresao mrežu Arsenala nakon kornera kapitena Kodija Gakpa i loše intervencije golmana Ramjsdejla.

Ovom pobedom PSV je obezbedio drugo mesto u grupi iza Arsenala.

U istoj grupi izjednačujući gol za Cirih protiv Bode/Glimta postigao je nekadašnji fudbaler čačanskog Borca Nikola Boranijašević.

U okviru grupe F Lacio je u Rimu dočekao tim Mitlijelnda, koji ga je u prvom međusobnom susretu u Danskoj porazio sa čak 5:1. I ovog puta su Danci dobro krenuli, poveli su u osmom minuzu golom Isaksona, ali je izjednačio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić preciznim udarcem nakon akcije Brazilca Felipea Andersona.

Potpun preokret i pobedu Nebeskoplavima doneo je iskusni Španac Pedro u 58. minutu.