LE: Barsina nula, Malinovski blistao u Bergamu

Europa League 10. mar. 202222:59 > 23:251 komentar
Barselona, Galatasaraj, Niko Gonzales
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone i Galatasaraja odigrali su bez golova na "Kamp Nou" u prvom meču osmine finala Lige Evrope, dok su pobede ostvarile ekipe Atalante i Brage.

Povezane vesti

Katalonci su dominirali protiv tima iz Istanbula, koji nije uputio nijedan udarac u okvir gola, ali mreže su mirovale uprkos 14 šuteva Ćavijeve ekipe ka golu rivala.

Apsurd je da je Galata postigla pogodak u 79. minutu, međutim, VAR proverom je utvrđeno da je Bafetambi Gomis bio u ofsajdu. Na drugoj stani Memfis Depaj je bio najagilniji, međutim, nije uspeo da realizuje nijednu šansu.

SofaScore

Atalanta je u Bergamu preokrenula, imala dva pogotka viška, ali je na kraju morala da se zadovoljni sa 3:2.

Aranguiz je doneo vođstvo gostima u 11. minutu, a Malinovski i Murijel su golovima u razmaku od samo tri minuta (23. i 25) uspeli da preokrenu.

Murijel je u 49. minutu po drugi put matirao Hradeckog, a kod oba gola Malinovski mu je asistirao. Diabi je u 63. postavio konačan rezultat.

Braga je u Portugaliji napravila veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale trijumfom protiv Monaka 2:0.

Ruiz u trećem i Oliveira u 89. minutu obezbedili su kapitalnu prednost četvrtoplasiranoj ekipi prvenstva Portugalije.