LE: Čančarević blistao, prošli Škoti, Turci, Oly…

Europa League 26. avg 202122:52 > 23:55 0 komentara
Alaškert
Guliverimage/Stuart Wallace/Shutterstock

Fudbaleri Glazgov Rendžersa, Fenerbahčea, Rapida iz Beča, Galatasaraja, Seltika, Olimpijakosa, Legije i Šturma obezbedili su plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Škotski velikan Rendžers je u revanšu u Jerevanu odigrao bez golova sa jermenskim Alaškertom i zahvaljujući trujumfu u prvom duelu 1:0 obezbedio je mesto u grupnoj fazi drugog po jačini klupskog takmičenja „Starog kontinenta“.

Škotska ekipa je od 40. minuta imala igrača više zbog isključenja Džejmsa, bila je mnogo bolja, ali je srpski golman Ognjen Čančarević zaustavio sve pokušaje ostrvljana.

Fenerbahče je posle minimalnog trijumfa u Istanbulu (1:0) u revanšu u Helsinkiju deklasirao domaći HJK rezultatom 5:2.

Povezane vesti

Trostruki strelac za turski tim bio je iskusni Ener Valensija u 11, 14. i 52. minutu, mrežu Finaca pogodio je i Šanliturk u 90+2, dok je u poslednjim trenucima utakmice konačan rezultat autogolom postavio Petrola.

Strelci za HJK, koji će takmičenje nastaviti u grupnoj fazi Lige konferencije, bili su Rope i Riku Riski u 27. i 88. minutu.

Slovenački predstavnik Mura je posle poraza na svom terenu (3:1) izgubila od Šturma i u Gracu rezultatom 2:0.

Austrijska ekipa je povela u 39. minutu golom Otara Kitešvilija, gosti su u 54. ostali bez isključenog Matica Maruška, a konačan rezultat postavio je Jakob Jančer u 66. minutu.

Bečki Rapid je ukupnim rezultatom 6:2 protiv ukrajinske Zarije obezbedio jesen u Evropi.

Austrijski tim je u revanšu slavio 3:2 i tako samo potvrdio plasman u grupnu fazu posle ubedljivog trijumfa u Beču 3:0.

Strelci za goste bili su Grul u 10, Greml u 15. i Funtas u 68. minutu. Golove za zariju postigli su Gladki u 40. i Zahedi u 87. minutu iz penala. Isti igrač dva minuta kasnije nije realizovao još jedan jedanaesterac.

Nekadašnji igrač Crvene zvezde Filip Stojković odigrao je ceo meč za Rapid.

Galatasaraj je posle preokreta pobedio Randers u Istanbulu 2:1 i obezbedio plasman u grupnu fazu.

Danci i Turci su u prvom duelu odigrali 1:1, a Ego je u 11. minutu doneo prednost gostima. Galata je izjednačlila preko Van Anholta tek što je počelo drugo poluvreme, a plasman u grupnu fazu obezbedio im je autogol Launeborga u 59. minutu.

AZ Alkmar je savladao Seltik 2:1, ali Škoti idu dalje jer su u prvoj utakmici u Glazgovu slavili 2:0. Furuhaši je već u 3. minutu doneo prednost Seltiku, a do odlaska na odmor preokrenuli su Abuhlal i autogolom Štarfelt.

Žeb grupne faze Lige Evrope je u petak u podne.