LE: Dinamo pao u Beču, dva gola i promašen penal Valensije

Europa League 21. okt. 202120:38 > 20:47
Austrija Beč
Guliverimage/AP Photo/Lisa Leutner

Fudbaleri Rapida iz Beča u trećem kolu grupe H Lige Evrope pobedili su zagrebački Dinamo rezultatom 2:1.

Domaći tim upisao je prvi trijumf i sa tri boda na drugoj poziciji izjednačio se sa hrvatskim šampionom. Vest Hem je prvi sa šest bodova i ukoliko večeras u Londonu savlada Genk, koji takođe ima tri boda, praktično će obezbediće plasman u nokaut fazu.

SofaScore

Bečlije su povele u 9. minutu golom Marka Grula, Mislav Oršić je izjednačio u 24, a deset minuta kasnije Maksimilijan Hofman je postavio konačan rezultat u prestonici Austrije.

Dinamo će 4. novembra dočekati Rapid.

Fenerbahče je u uzbudljivom meču grupe D odigrao nerešeno sa Antverpenom 2:2.

Belgijanci su poveli na Ulker stadionu u Istanbulu već u 2. minutu golom internacionalca iz Tanzanije Mbvane Samate.

Fener je vrlo brzo uzvratio i na odmor je otišao sa golom prednosti, a dvostruki strelac bio je Ener Valensija. Iskusni Ekvadorac je izjednačio u 21. minutu, četvrta časa kasnije nije realizovao jedanaesterac, da bi u 45. po drugi put matirao Žana Biteza.

Ipak, bod Antverpenu doneo je Piter Gerkens pogotkom u 62. minutu.

Fener je treći sa dva boda i u sledećem kolu gostuje u Belgiji, dok je Antverpen upisao prvi bod. Olimpijakos je lider grupe sa šest bodova i večeras gostuje Ajntrahtu u Frankfurtu koji ima četiri boda.

Lacio i Marsej su u grupi E odigrali bez golova u Rimu. Gosti su bili nešto konkretniji, imali veći posed lopte, ali i udarac manje u okvir gola (4-3).

Veznjak domaćeg tima Sergej Milinković-Savić je zamenjen u 56. minutu.

Galatasaraj, koji večeras gostuje moskovskoj Lokomotivi, i Lacio imaju po četiri boda, Marsej tri, a ruski predstavnik bod.

Betis i Bajer su grupi G podelili bodove u Sevilji – 1:1.

Oba gola postignuta su u finišu. Španska ekipa je povela pogotkom Borhe Iglesijasa u 75. minutu, a bod Farmaceutima obezbedio je Robert Andrič sedam minuta kasnije.

Betis i Bajer imaju po sedam bodova, Seltik tri, dok je Ferencvaroš bez bodova.