Fener, Ren, Betis i Frajburg prošli, Arsenal 3/0, Roma brine

Europa League 13. okt 202220:45 0 komentara
Bukajo Saka, Martin Edegor
Edegor i Saka; Foto: David Lidstrom/Getty Images

Fudbaleri Fenerbahčea, Rena, Betisa i Frajburga posle četvrtog kola grupne faze takmičenja obezbedili su plasman u osminu finala Lige Evrope, dok je Arsenal zadržao maksimalan učinak i nakon gostovanja Bodo/Glimtu.

Fenerbahče je u grupi B u gostima savladao AEK u Larnaki 2:1, a Ren je u Krakovu minimalnim rezultatom bio bolji od Dinama iz Kijeva. Oba tima imaju po deset bodova dva kola pre kraja grupne faze takmičenja i nedostižni su za AEK sa tri i Dinamo, koji je bez bodova.

Ekipa iz Istanbula je povela u 16. minutu golom Žoao Pedra, domači su izjednačili preko Tričkovskog iz penala u 52, a tri boda Feneru obezbedio je Bačuaji pogotkom u 80. minutu. Turski tim četiri minuta kasnije nije realizovao jedanaesterac, neprecizan je bio Valensija, a AEK je ubrzo ostao sa desetoricom zbog isključenja Garsije.

Nenad Tomović je odigrao ceo meč za kiparski klub.

Renu je pobedu doneo Kamerunac Vu golom u 48. minutu.

Arsenal je u grupi A upisao i treći trijumf – strelac protiv Bodo/Glimta u Norveškoj bio je Saka u 24. minutu. Tobdžije su uz Real Sosijedad jedini sa maksimalnim učinkom u Ligi Evrope.

Norvežani i PSV (dva meča manje) imaju po četiri, a Cirih je bez bodova.

Roma je odigrala 1:1 na gostovanju Betisu i mogla bi da bude u velikom problemu ukoliko Ludogorec večeras savlada Helsinki.

Kanales je pogodio u 34. minutu za vođstvo Betisa, a Beloti je u 53. postavio konačan rezultat. Nemanja Matić je zamenjen na poluvremenu.

Ekipa iz Sevilje je prva sa 10 bodova, Vučica i Bugari imaju po četiri, a Finci su bez bodova.