LE: Oly na penale, Fener izbacio Čehe, prošao i Malme

Europa League 11. avg 202223:32 > 23:49 0 komentara
Fenerbahče lr Diego Martin Rossi Marachlian of Fenerbahce SK, Michal Kadlec or 1 FC Slovacko during the UEFA Europa League Third Qualifying Round match between Fenerbahce SK and 1. FC Slovacko at Fenerbahce Sukru Saracoglu Stadium on August 4, 2022 in Istanbul, Turkey. ANP Dutch Height UEFA Europa League, Third Qualifying Round, First Leg 2022/2023 xVIxANPx ISTANBUL - (lr) Diego Martin Rossi Marachlian of Fenerbahce SK, Michal Kadlec or 1 FC Slovacko during the UEFA Europa Le
port/Gerrit van Keulen via Guliver image

Fudbaleri Fenerbahčea odigrali su nerešeno 1:1 u gostima protiv češke ekipe Slovačko i plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope.

Ekipa iz Turske pobedila u prvom meču u Istanbulu sa ubedljivih sa 3:0 i ukupnim rezultatiom 4:1 rutinski prošla dalje.

Gosti su poveli golom Dursuna u 56. minutu, izjednačio je Šašinka dva minuta kasnije.

Meč su dobro vodili arbitri iz Crne Gore na čelu sa Nikolom Dabanovićem.

Fener će se za plasman u grupnu fazu Lige Evrope boriti protiv ekipe Austrije iz Beča. Prvi meč na programu je 18. avgusta u Beču, revanš nedelju dana kasnije u Istanbulu.

U plej of za Ligu Evrope će i fudbaleri Ciriha, pošto su u trećem kolu kvalfikacija bili bolji od Linfilda iz Belfasta – 3:0. Dva gola postigao je Avdijaj, jedan rezervista Santini. U timu je bio i Nikola Boranijašević.

Cirih je slavio i u prvom meču u Severnoj Irskoj sa 2:0. U plej ofu će igrati protiv škotskog Hartsa.

Malme je posle pobede na svom stadionu 3:0 u revanšu protiv Didelanža odigrao 2:2 i obezbedio duele sa Sivasom u poslednjoj rundi kvalifikacija.

Olimpijakos je posle boljeg izvođenja penala eliminisao Slovan u Bratislavi i prošao u odlučujući krug kvalifikacija. Crveno-beli su posle remija u Pireju u revanšu u Slovačkoj dva puta vodili golovima Zinkernagela u 54. i Kamare u 101. minutu, ali su srpski internacionalac Ivan Šaponjić u 90+4. i Grin u 108. minutu obezubedili penale svom timu.

Gosti iz Grčke su kod izvođenja jedanaesteraca imali više sreće i znanja, a nije ih omeo ni promašen penal Kundea u prvoj seriji. Kasnije su svi igrači Olimpijakosa bili precizni, a na drugoj strani promašili su Kucka u trećoj i Čakvetadze u poslednjoj seriji.

Slovan je u produžecima igrao sa desetoricom zbog isključenja Abena u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Ekipu iz Pireja očekuje duel sa Apolonom u baražu za Ligu Evrope.

Rezultati:

Slovačko – Fenerbahče 1:1 (prvi meč 0:3). dalje ide Fenerbahče.

Cirih – Linfild 3:0 (2:0). Dalje ide Cirih.

Helsinki – Maribor 1:0 (2:0). Dalje ide Helsinki.

Didelanž – Malme 2:2 (prvi meč 0:3). Dalje ide: Malme.

Slovan Bratislava – Olimpijakos 3:4 penalima, 2:2 (prvi meč 1:1). Dalje ide: Olimpijakos.

Partizan – AEK Larnaka 2:2 (prvi meč 1:2). Dalje ide: AEK Larnaka.

Poraženi se sele u niže takmičenje, u plej-of za Ligu konferencije.