LE: Molde uz Arsenal, ludilo u Bernu i prolaz Bojsa

Europa League 10. dec. 202020:54 > 21:04
Jang Bojs
REUTERS/Arnd Wiegmann

Fudbaleri Arsenala savladali su Dandalk na strani u poslednjem kolu grupe B Lige Evrope rezultatom 4:2 i uz svih šest trijumfa prošli u nokaut fazu. Tamo će se, uz njih, naći i ekipa Moldea koja je u Beču remizirala sa Rapidom 2:2.

Arsenal je rutinski opravdao ulogu favorita u Republici Irskoj, iako je igrao u izmenjenom sastavu. Nketija u 12, Elneni u 18, Vilok u 67. i Balogun u 80. pogađali su mrežu domaćina, za koje su golove postigli Flores u 22. i Hoare u 85. minutu.

Dandalk porazom završava takmičenje bez poena na poslednjem mestu.

Rapid i Molde rešavali su u direktnom duelu putnika u drugi krug. Na kraju je meč u glavnom gradu Austrije završen 2:2. Norvežani uz 10 poena idu dalje, dok Bečlije ispadaju sa sedam.

Eikrem u 12. i 46. bio je dvostruki strelac za Molde, dok su Ricmajer u 43. i Ibrahimoglu u 90. upisali po gol za Rapid.

U grupi A, Roma je poražena u Sofiji od CSKA sa 3:1, ali je još ranije osigurala prvo mesto u grupi.

Rodriges u petom i Sove u 34. i 55. doneli su pobedu Bugarima, koji sa pet bodova ostaju poslednji. Jedini gol za Vučicu dao je Milanese u 22. minutu.

Jang Bojs je sa 2:1 pobedio Kluž kod kuće i prošao dalje kao drugoplasirani sa 10 bodova. Rumuni ispadaju sa pet.

Veoma uzbudljiv meč viđen je u Bernu. Kluž je vodio do nadoknade vremena sa 1:0, golom Debuljua u 84. minutu, i imao prolaz u džepu, ali su domaći preokrenuli preko Nsamea u 90+4. iz penala i Gaudina u 90+6.

Viđena su i tri crvena kartona u poslednjim trenucima. Balgradean i Đoković su ih zaradili u Klužu, a Nsame za Bojse.

U grupi C, Leverkuzen je savladao Slaviju Prag kod kuće sa 4:0 u direktnoj borbi za prvo mesto.

Bejli u osmom i 32, Dijabi u 59. i Belarabi u 90+1. pogađali su mrežu Čeha.

Leverkuzen je prvi u grupi sa 15 bodova, Slavija druga sa 12. Ber Ševa je dobila Nicu 1:0 i ona je treća sa šest poena, dok su Francuzi poslednji sa tri.

Od ranije je bilo poznato da će iz grupe D u nokaut fazu Rendžers i Benfika.

Škoti su potvrdili prvo mesto trijumfom nad Lehom u Poznanju 2:0, golovima Itena u 31. i Hadžija u 72. minutu.

Benfika je remizirala sa Standard Liježom 2:2.