LE: U Zagrebu slave Srbina Andrića, remi Marseja i Lacija

Europa League 4. nov. 202122:57 > 23:481 komentar
Komnen Andric Dinamo and Emanuel Aiwu Rapid. zagreb SOCCER - UEFA EL, Dinamo vs Rapid ZAGREB,CROATIA,04.NOV.21 - SOCCER - UEFA Europa League, group stage, GNK Dinamo Zagreb
GEPA pictures/Philipp Brem

Fudbaleri Dinama pobedili su u Zagrebu tim bečkog Rapida sa 3:1 u utakmici četvrtog kola Grupe H Lige Evrope.

Trener Dinama Damir Krznar počeo je meč sa ovih 11: Livaković – Moharami, Šutalo, Teofil, Franjić – Mišić – Ivanušec, Gojak, Petković, Oršić – Andrić.

Na Maksimiru su poveli gosti. Igrao se osmi minut kad je Knasmilner doveo Rapid u vođstvo na asistencju Roberta Ljubičića, čiji stariji brat Dejan igra za Keln i reprezentaciju Austrije.

Dinamo je izjednačio samo četiri minuta kasnije. Gol je postigao Bruno Petković na dodavanje Mislava Oršića.

Prednost Zagrepčanima doneo je srpski internacionalac Komnen Andrić u 34. minutu na asistenciju Bartola Franjića. Bio je to peti pogodak bivšeg fudbalera kragujevačkog Radničkog i OFK Beograda ove sezone u svim takmičenjima.

Pobedu je potvrdio Josip Šutalo udarcem glavom u 83. minutu nakon što je Marko Bulat izveo prekid.

SofaScore

U istoj grupi nešto ranije su Genk i Vest Hem igrali nerešeno 2:2.

Dinamo je nakon ove pobede došao do drugog mesta na tabeli sa šest bodova. Prvi je Vest Hem sa deset, treći Genk sa četiri, Rapid ima tri.

U okviru Grupe E Olimpik i Lacio igrali su u Marseju nerešeno 2:2. Poveli su Francuzi pogotkom Arkadijuša Milika iz penala u 33. minutu, ali su gosti iz Rima u nastavku meča preokrenuli rezultat. Golove su postigli Felipe Anderson u 45+5. i Ćiro Imobile u 59. minutu. Konačan rezultat postavio je Paje u 82. minutu.

Za Lacio je u drugom poluvreme zaigrao i srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić.

Nešto ranije u istoj grupi Galatasaraj i Lokomotiva Moskva igrali su nerešeno 1:1.

Rezultati mečeva Lige Evrope igranih od 21 čas: Lester – Spartak Moskva 1:1, Antverpen – Fenerbahče 0:3, Marsej – Lacio 2:2, Bajer Leverkuzen – Betis 4:0, Ferencvaroš – Seltik 2:3, Dinamo Zagreb – Rapid Beč 3:1, Braga – Ludogorec 4:2, Crvena zvezda – Mitjiland 0:1.