Liga Evrope: Grujiću i Portu minimalna prednost protiv SMS

Europa League 17. feb 202223:05 > 23:07
Porto's Marko Grujic, background, fights for the ball with Lazio's Pedro during a Europa League playoff, first leg, soccer match between FC Porto and Lazio at the Dragao stadium in Porto, Portugal, Thursday, Feb. 17 2022. Lacio Portugal Soccer Europe League
AP Photo/Luis Vieira (Grujić Porto i Pedro Lacio)

U utakmicama plej-ofa UEFA Lige Evrope igranim od 21 čas pobede su zabeležili fudbaleri Porta, Atalante i Sevilje.

Povezane vesti

U Portu je Matija Zakanji doveo Lacio u vođstvo u 23, a onda je tandem Žoao Mario i Toni Martinez doneo preokret u korist domaćeg tima. Prvi je upisao dve asistencije, a Španac postigao dva efektna gola. Izjednačio je udarcem gavom u 37, a onda doneo prednost plavo-belima u 49. minutu.

U startnim postavama oba tima bili su reprezentativci Srbije i članovi iste generacije, vezni fudbaleri  Marko Grujić (igrao do 46. minuta) u ekipi domaćina i Sergej Milinković Savić u timu Lacija (odigrao ceo meč). Obojica su dobili žute kartone.

Na klupi gostiju iz Rima ostao je mladi Dimitrije Kamenović, bivši fudbaler Čukaričkog.

Slično je bilo i u Bergamu. Prvak Grčke Olimpijakos iznenadio je Atalantu i dobio prvo poluvreme sa 1:0 golom Brazilca Tikinja Soareša u 16. minutu. Međutim, u nastavku meča Italijanu su u rasponu od samo dva minuta preokrenuli rezultat. Strelac Đamsiti u 61. i 63. minutu.

Bez pobednika u Lajpcigu

U trećem meču igranom u Nemačkoj nije bilo pobednika. Real Sosijedad je poveo u Lajpcigu golom Francuza Robina Le Normanda u osmom, izjednačio je njegov zemljak Kristofer Nkunku u 30. U drugom poluvremenu viđena su dva penala. Španci su ponovo poveli preko Ojarzabala, a konačan rezultat postavio je Fporsberg u 82. minutu.

Sevilja je sa 3:1 savladala zagrebački Dinamo.

Rezultati prvih mečeva plej-ofa za Ligu Evrope: RB Lajpcig – Real Sosijedad 2:2, Atalanta – Olimpijakos 2:1, Porto – Lacio 2:1, Sevilja – Dinamo Zagreb 3:1. Ranije tokom dana igrali su: Barselona – Napoli 1:1, Zenit – Betis 2:3, Borusija Dortmund – Glazgov Rendžers 2:4, Šerif – Braga 2:0.