LK: Petarda Rome posle preokreta na Olimpiku

Europa League 16. sep. 202122:55 > 22:57
Roma
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Rome posle preokreta pobedili su CSKA iz Sofije u prvom kolu grupe C Lige konferencije rezultatom 5:1.

U istoj grupi Bodo/Glimt je bio ubedljiv protiv Zarje 3:1. Jablonec je u grupi D savladao Kluž 1:0, dok su Randers i AZ Alkmar podelili bodove odigravši 2:2.

Povezane vesti

Bugarski tim je poveo na „Olimpiku“ golom Irca Grejema Kerija u 10. minutu, ali je ekipa Žozea Murinja do odlaska na odmor uspela da preokrene pogocima Lorenca Pelegrinija u 25. i Stefana El Šaravija u 38. minutu.

Pelegrini je u 62. minutu po drugi put matirao golmana CSKA Gustava Gusata, a nakon što je Vidšluk u 80. dobio drugi žuti karton, Vučica je u finišu preko Đanluke Mansinija i rezerviste Tejmija Ejbrahama obezbedila ubedljiv trijumf. Roma u sledećem kolu ide u Ukrajinu.

Norveški Bodo/Glimt je na svom terenu ostvario važnu pobedu golovima u drugom poluvremenu. Strelci u duelu sa Zarjom bili su Saltnes u 48, Solbaken u 49. i Pelegrino u 60. minutu. Počasni pogodak za goste u nadoknadi je postrigao Gromov.

Jablonec je do tri boda protiv Kluža došao pogotkom Pilara u 51. minutu iz penala, a zbog prekršaja koji je prethodio najstrožoj kazni direktan crveni kartron dobio je Kamora.

AZ Alkmar je dva puta vodio u Danskoj pogocima Klasija u 24. i Pavlidisa deset minuta kasnije, ali su domaći golovima Pesingera u 27. i Gravesa u 68. minutu došli do boda.

Jablonec u sledećem kolu gostuje u Alkmaru, a Randers ide u Rumuniju.