Odlična Zvezda nadigrala Milan i ispala iz Lige Evrope

Europa League 25. feb. 202122:40 > 23:21155 komentara
El Fardu Ben, Dijego Falćineli, Crvena zvezda
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope sa Milanom, ali su eliminisani jer su Roso-neri u Beogradu postigli gol više (2:2).

Srpski prvak je ostavio odličan utisak u dvomeču sa italijanskim velikanom, pogotovo u drugom duelu sa San Siru, ali na kraju nije imao ni sreće.

Roso-neri su brzo poveli, već u 9. minutu, nakon što je sudija Hesus Hil Manzano pokazao na belu tačku posle igranja rukom Marka Gobeljića. Španac je na belu tačku pokazao posle VAR provere, a siguran sa 11 metara bio je Frank Kesje.

Šokantan gol nije poremetio Beograđane, koji su preuzeli inicijativu i četvrt sata kasnije izjednačili.

Odlični Mirko Ivanić je asistirao El Farduu Benu, a napadač crveno-belih preciznim udarcem savladao Đanluiđija Donarumu.

Ekipa Dejana Stankovića je u poslednjih 20 minuta igrala bez isključenog Gobeljića, koji je samo minut pre nego što je dobio drugi žuti karton imao sjajnu šansu, ali i sa fudbalerom manje je napadala i stvarala šanse.

Crveno-beli su odigrali na sve ili ništa, nisu imali šta da izgube, a najbolju priluku imao je Aleksandar Katai, koji je u 82. minutu šutirao pored gola.

Ekipa iz Ljutice Bogdana je u Milanu 13. put igrača u Italiji u evropskim takmičenjima i ostala je na samo jednom trijumfu (protiv Kjeva) uz četiri remija i osam poraza.

Žreb osmine finala na programu je u petak.

Europa League AC Milan Crvena Zvezda Dejan Stankovic
REUTERS/Daniele Mascolo

Meč uživo:

Sastavi timova:

Milan: Donaruma, Kalabrija, Romanjoli, Tomori, Dalo, Krunić, Kesi, Meite, Kastiljeho, Čalhanoglu, Leao.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Srnić, Gajić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Ben, Falčineli.

Sudija je Španac Hesus Hil Manzano.

1′ meč je počeo.

3′ nije bilo uzbušenja uvodnim minutama duela na San Siru. Zvezda je oprezna, Milan pokušava kontrama da napadne.

5′ prvi ozbiljniji napad za Milan, ali je Pankov bio na mestu i glavom je loptu prosledio u korner.

6′ zapretio je i Krunić posle konfuzne reakcije igrača Zvezde, ali je njegov udarac bio blokiran i Borjan je došao do lopte. Ipak, Krunić traži penal zbog igranja rukom Gobeljića.

7′ Sudija Manzano je posle VAR provere pokazao na belu tačku.

9′ Milan vodi 1:0! Frank Kesje je bio nepogrešiv sa 11 metara.

11′ Leao je bio u dobroj situaciji, ali je Degenek blokirao njegiv udsarac. Novi korner za Roso-nere.

14′ prvi korner za Crvenu zvezdu u Milanu. Ben je izveo korner, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

15′ faul za goste u nastavku akcije. Kanga je izveo prekid, međutim, nije bilo opasnosti po Donarumu.

16′ Ben je posle asistencije Ivanića uputio udarac ka golu Roso-nera. Mogao je mnogo, mnogo bolje…

17′ drugi korner za Beograđane. Ben je centrirao na petarac, ali bez opasnosti po domaći tim.

18′ još jedan korner za goste, treći ukupno. Ben je postigao gol, ali je poništen zbog igranja rukom Pankova.

22′ Ben pogađa prečku iz slobodnog udarca! Nije Zvezda imala sreće. Donaruma je već bio savladan…

24′ Zvezda je izjednačila na 1:1! Sjajan gol Bena posle dodavanja Ivanića. Napadač crveno-belih je preciznim udarcem po zemlji poslao loptu u danji ugao Donaruminog gola.

30′ Milan je krenuo mnogo ofanzivnije posle primljenog gola. Gužva u šesnaestercu Zvezde, Gajić je promašio loptu, ali dobro se završilo po crveno-bele.

37′ minut korner za Milan. Bez opsnosti po Borjana. Dobro je Zvezda drži, bolji je rival od slavnog italijanskog tima.

37′ Borjan brani zicer Dalotu! Portugalac je ostao sam na drugoj stativi, ali je golman Zvezde odbranio njegov udarac.

39′ Čahlanoglu je šutirao sa više od 20 metara, ali je Borjan imao lak posao.

43′ sjajan odarac Kange sa velike udaljenosti. Lopta je otišla pored leve stative gola Roso-nera.

Poluvreme. Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1. Milan je poveo golom Kesija sa penala, ali je Zvezda relativno brzo odgovorila preko Bena i ima aktivan rezultat. Poništen je Zvezdi jedan gol posle ruke Pankova, ali i kapiten Milan Borjan je ispao junak pošto je odbranip zicer Dalotu.

Stanković je napravio jednu izumenu, umesto Srnića na terenu je Petrović. Na drugoj strani Ibrahimović i Rebić su dobili šansu, a u svlačionici su ostali Leoa i Krunić.

51′ Petrović je pokušao sa više od 25 metara, ali nije bilo opasmnosti po Donarumu.

53′ Ibrahimović je šutirao pravo u Borjana posle dodavanja Kesjea.

54′ minut velika šansa za Milan. Ibrahimović je asistirao Rebiću, a Hrvat nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo.

57′ kontra Zvezde, ali Gajić niti je šutirao niti je dodao loptu saigračima.

61′ Ivanić je odlično prošao, šutirao je, lopta je zakačila Tomorija i završila u korneru. Najbolja šansa za goste u nastavku.

63′ žuti karton za Ibrahimovića. Šveđanin je smetao Borjanu kod ispucavanja lopte i sudija mu je pokazao žuti karton.

64′ još jedan dobar napad gostiju. Kanga je sa 25 metara šutirao pored gola.

66′ Ernandez ulazi umesto Kalabrije, a Salemakers umesto Kastiljeha.

67′ Ibrahimović je iz slobodnog udarca, iz velike udaljenosti, šutirao pravo u Borjana.

68′ velika šansa za Zvezdu. Gobeljić je sa samo nekoliko metara šutirao pore gola. Neverovatna šansa za Zvezdu.

69′ Katai i Falko su na terenu umesto Bena i Kange.

70′ crveni karton za Gobeljića. Druga javna opomena za defanzivca crveno-belih potpuno bespotrebno.

72′ Pavkov ulazi u igru umesto Falćinelija.

74′ Milanu je poništen gol zbog ofsajda.

76′ Katai je izveo slobodan udarac, ali nije bilo opasnosti za domaći tim.

78′ Petrović je centrirao na Pavkova, lepa zamisao, ali uspelin su Roso-neri da se odbrane.

81′ Falko je izveo slobodan udarac. Ponovo bez opasnosti. Zvezdi je neophodan gol za plasman u osminu finala.

82′ velika šansa za Kataija! Pavkov je spustio loptu za Kataija, koji je mogao i da asistira, ali je šutirao pored gola Donarume.

84′ Nikolić će u finišu igrati umesto Ivanića. Odličan meč za Ivanića.

85′ pokušao je Ibrahimović, ali bez promene rezultata.

90′ korner za Zvezdu, gostin su tražili penal, ali nije bilo ništa sporno.

na San Siru će se igrati još tri minuta.

90+1′ šansa za Milan, ali je Gajić izblikirao udarac domaćeg tima.

Meč je završen rezultatom 1:1. Milan ide u osminu finala.