Modri bez rešenja za Kejna: Spursi na korak do četvrtfinala!

Europa League 11. mar. 202122:54 > 23:011 komentar
REUTERS/Toby Melville

Fudbaleri Totenhema pobedili su zagrebački Dinamo na svom terenu u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope rezultatom 2:0 i načinili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu.

Najzaslužniji za trijumf ekipe Žozea Murinja bio je dvostruki strelac Hari Kejn, koji je tresao mrežu hrvatskog predstavnika u 25. i 70. minutu.

U prvom navratu, engleski napadač je natrčao na odbitak, posle stative Erika Lamele. Drugi gol stigao je kao posledica greške u odbranu gostiju.

Kejn je tako došao do ukupno 26 golova u 37 takmičarskih utakmica ove sezone, a uz to ima i 15 asistencija.

Mogli su Spursi da reše pitanje prolaska u četvrtfinale već na ovoj utakmici, pošto su pored dva pogotka imali još tri sjajne prilike preko Stivena Bergvajna, Tangija Endombelea i Gareta Bejla u drugom poluvremenu. U sva tri navrata istakao se golman Modrih Dominik Livaković.

Za Dinamo je blizu pogotka bio samo Bruno Petković sredinom drugog poluvremena, kada je gađao pored gola.

Revanš meč na programu je narednog četvrtka u Zagrebu.