Murinjo: Bilo opet grešaka; Bejl: Pobeda za samopouzdanje

Tottenham Hotspur Gareth Bale Totenhem Bejl
REUTERS/Bernadett Szabo

Žoze Murinjo je uveren da je Totenhem pobedom od 4:1 u gostima protiv austrijskog Volfsbergera obezbedio plasman u narednu rundi Lige Evrope, ali je opet bio nezadovoljan zbog ponavljanja grešaka.

Ako neko zna kako se igra u nokaut fazi onda je to Žoze Murinjo. Portugalac je u prethodnih 12 nokaut duela u Ligi Evrope/Kupu UEFA uspeo sa svojim timovima da izađe kao pobednik u svih 12.

Niko ne sumnja da će tako biti i u duelu sa Volfsbergerom pogotovo nakon pobede u gostima od 4:1.

Došli smo sa ciljem da odigramo ozbiljno i ambiciozno i to smo učinili. Rezultat je na poluvremenu trebalo da bude i veći od 3:0. U drugom poluvremenu smo napravili grešku kod penala koja im je dala nadu. Bilo je ovde nekih sličnosti sa Evertonom. Ako imate kontrolu i napravite grešku, daćete rivalu život i igra se može promeniti. Srećom, ovde se to nije promenilo. Ali lako je mogli da od 3:0 bude 3:2… Srećom, nisu dali taj drugi gol, a kad smo mi postigli četvrti, verujem da smo praktično stavili tačku na ovaj duel. Pobediti u gostima 4:1 je vrlo dobar rezultat“ rekao je Žoze Murinjo.

Portugalac ipak ne želi da se previše veliča ovaj trijumf ostvaren u Budimpešti.

Ne smatram ovo neverovatnom pobedom, samo dobrom pobedom koja donosi dobra osećanja. Dobro je i što smo uspeli da odmorimo nekoliko igrača da ne igraju svih 90 minuta, kao što je Son.“

Bejla obradovao gol

Naravno, posle meča u centru pažnje medija bio je Geret Bejl. Zabeležio je gol i asistenciju:

Pre meča želeli smo da postignemo što više golova i dobijemo samopouzdanje. U poslednje vreme nismo mnogo pobeđivali, tako da je ovaj trijumf izuzetno važan. Nadamo se da je ovo početak serije dobrih rezultata„, rekao je Garet Bejl.

Drago mu je što je zapaženu partiju obeležio i pogotkom.

„Bilo je dobro postići gol. Samo sam povukao unutra i pogodio mrežu. Lep je osećaj naći se na spisku strelaca„, rekao je Velšanin i dodao da će i revanšu prići ozbiljno, kao da je prva utakmica završena 0:0.

Revanš utakmica na programu je sledeće srede u Londonu.