Prekid u Švedskoj – Nemci raketama gađali navijače Malmea!

Europa League 6. okt 202221:31 0 komentara
Johan Nilsson/TT via Guliver Images

Utakmica trećeg kola grupe D Lige Evrope između Malmea i Union Berlina bila je prekinuta u drugom poluvremenu zbog divljanja navijača.

Povezane vesti

U 57. minutu utakmice pri rezultatu 0:0 gostujući navijači su korištenjem pirotehnike izazvali prekid. Ispaljivali su vatromet na teren i čak i na tribine sa domaćim pristalicama.

Nakon druge rakete koja je doletela na teren, a potom i topovskog udara, sudija Halil Umut Meler iz Turske bio je primoran da prekine meč i pošalje igrače oba tima u svlačionicu.

Na deo tribine gde su bili smešteni navijači Union Berlina poslata je interventna policija, a utakmica je nastavljena nakon pola sata.

Nemačka ekipa je na kraju pobedila pogotkom Bekera u 68. minutu iako su celo drugo poluvreme igrali bez isključenog Šafera.