Preokret u Rimu: Penali „pogurali“ Romu u nokaut fazu

Europa League 3. nov 202222:561 komentar
Jose Mourinho
Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Fudbaleri Rome plasirali su se u nokaut fazu Lige Evrope pošto su na Olimpijskom stadionu u Rimu posle preokreta pobedili Ludogorec 3:1.

Povezane vesti

Ekipa Žozea Murinja je na poluvremenu imala gol zaostatka, ali je u nastavku preokrenula iz dva penala i potom upisala trijumf u meču koji je morala da dobije.

Gosti iz Razgrada su poveli u 42. minutu pogotkom Rika, Lorenco Pelegrino je u 56. i 65. sa bele tačke doneo veliku radost navijačima rimske Vučice. Konačan rezultat i finišu postavio je Nikolo Zaniolo. Ludogorec je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Verdona u 90. minutu, a na proleće ćemo ga gledati u Ligi konferenicije.

Nemanja Matić je bio starter u Romi, a zamenjen je u 61. minutu.

Betis je golovima Ruibala u prvom poluvremenu i Fekira u 90+3. minutu u Sevilji savladao HJS 3:0 i sa učinkom pet pobeda i remijem potvrdio dominaciju u grupi C i direktan plasman u osminu finala, dok će Roma u 1/16 finala

Betis je prvi sa 16 bodova, Roma druga sa 10, Ludogorec je ostao na sedam, dok su Finci poslednji sa bodom.

Arsenal je golom Tirnija u 17. minutu pobedio Cirih i sa prve pozicije grupe A prošao je dalje, a trijumf je upisao i PSV koji je morao da se zadovolji drugom pozicijom.

Holanđani su u gostima bili bolji od Bodo/Glimta 2:1, a Norvažani su uprkos neuspehu ostali na trećem mestu i idu u baraž za Ligu konferencije.

Union Berlin je u grupi D u gostima pobedio Rojal Union SG pogotkom Mišela u ranoj fazi utakmice i sa 12 bodova kao drugi ide dalje u baraž. Belgijanci su prvi sa 13.

Braga, koja je čekala poraz Union Berlina, je na svom stadionu odradila posao i savladala Malme 2:1, međutim, ostala je treća sa dva boda manje od Nemaca.

Arsenal, Betis, Fener, Ferencvaroš…

Plasman u osminu finala obezbedili su Arsenal, Fenerbahče, Betis, Rojal Union SG, Real Socijedad, Fejenord, Frajburg i Ferencvaroš.

U 1/16 finala će igrati PSV, Ren, Roma, Union Berlin, Mančester Junajted, Midtjiland, Nant, Monako i osam timova koji su završili na trećem mestu u grupnoj fazi Lige šampiona – Ajaks, Bajer Leverkusen, Barselona, ​​​​Sporting, Salcburg, Šajtjor, Sevilja i Juventus.

U grupi B nije bilo dileme pre poslednjeg kola – Fenerbahče je pobedom u Krakovu protiv Dinama iz Kijeva 2:0 overio prvo mesto, a posao im je bio olakšan isključenjem Zabarnjija u 68. minutu.

Ren je pred svojim navijačima remizirao sa AEK iz Larnake 1:1, a ceo meč za goste odigrao je Nenad Tomović.

Kiprani su treći, a Ukrajinci poslednji u grupi.

Žreb je 7. novembra, a takmičenje će biti nastavljeno u februaru sledeće godine.