Remi Arsenala, Tadić najavio preokret Ajaksa, poraz Napolija

Europa League 18. feb. 202122:58 > 23:12
Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Arsenala remizirali su sa Benfikom na gostovanju u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope rezultatom 1:1. Ajaks je posle preokreta savladao Lil na strani (2:1), uz gol Dušana Tadića, dok je Napoli iznenađujuće poražen od Granade u Španiji sa 2:0.

U duelu Orlova i Tobdžija u Lisabonu oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu u razmaku od svega dva minuta. Benfika je povela preko Picija iz jedanaesterca u 55, da bi pozitivan rezultat Arsenalu doneo Bukajo Saka u 57.

REUTERS/Pascal Rossignol

Ajaks je do slavlja u Francuskoj nad Lilom stigao posle velikog preokreta u finišu. Doge su stekle prednost golom Timotija Vee u 72. minutu, ali su Dušan Tadić iz penala u 87. i Brajan Brobi u 89. doneli slavlje Kopljanicima.

Granada je protiv Napolija napravila veliko iznenađenje. Pogocima Erere u 19. i Kenedija u 21. upisala je veliki trijumf i stekla znajačnu prednost pred revanš u Italiji.

Viljareal je rutinski savladao Salcburg u gostima sa 2:0. Alkaser u 41. i Nino u 71. pogađali su mrežu Austrijanaca, a slavlje je moglo da bude ubedljivije da je Alkaser u 29. iskoristio jedanaesterac.

Rendžers je sa 4:3 dobio Antverpen u neverovatnoj utakmici u Belgiji. Odlučujući gol dao je Hrvat Borna Barišić u 90. minutu iz penala koji je skrivio Sek zbog igranja rukom i iz tog razloga dobio drugi žuti karton.

Rendžers je prethodno poveo golom Ariba u 38, ali su domaći preko Avenatija u 45, Rafaelova u 45+8. iz jedanaesterca preokrenuli. Barišić je na isti način u 59. poravnao na 2:2, da bi Hongle u 66. doveo Antverpen do nove prednosti.