Rijeka iznenadila u Baskiji i osvojila prvi bod

Europa League 3. dec. 202022:54 > 22:56
Rijeka
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Rijeke napravili su veliko iznenađenje i u meču petog kola grupe F u San Sebastijanu odigrali nerešeno sa Real Sosijedadom - 2:2.

Hrvatski tim je osvojio prvi bod, dok su Baskijci upisali drugi remi i u poslednjem kolu na gostovanju Napoliju pokušaće da obezbede mesto u nokaut fazi.

Povezane vesti

Ekipa iz Napulja je takođe odigrala nerešeno u Holandiji protiv AZ Alkmara 1:1, ali je sa 10 bodova ostala na prvom poziciji. Real Sosijedad i AZ imaju po osam.

Rijeka je povela u 38. minutu golom Velkovskog, Bautista je izjednačio u 69, a samo četiri minuta kasnije Lončar je i drugi put matirao čuvara mreže Baskijaca Remira.

Konačan rezultat postavio je iskusni Montreal u 79. minutu.

Napoliju je prednost u Alkmaru doneo Mertens u 6. minutu, a veliki bod holandskoj ekipi obezbedio je Martins pogotkom u 54. minutu.

Print screen

AZ je mogao i do trijumfa, međutim, Kopmejners nije realizovao jedanaesterac u 59. minutu.