Remi u Liberecu za kraj uspešne jeseni

Europa League 10. dec. 202019:56 > 22:589 komentara
Crvena zvezda
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Slovanom u Liberecu u poslednjem kolu L grupe Lige Evrope rezultatom 0:0.

Utakmica u Češkoj nije imala rezultatski značaj ni za jedne ni za druge. Srpski šampion je u prošloj rundi osigurao plasman u nokaut fazu sa druge pozicije i već napravio veliki uspeh, a Slovan nije mogao van trećeg mesta, pa u tome treba tražiti razlog za ne toliko sadržajnu predstave na Nisi stadionu.

Sporo na obe strane, bez pravog ritma i akcija u fazi napada. Siže je dešavanja iz prvog poluvremena.

Ekipe su se smenjivale u kontroli poseda, ali im to nije donosilo ništa konkretno, pa je jedina prava šansa viđena tek pred odlazak na veliki odmor. I nju je imala Zvezda.

Posle centaršuta u sredinu, Mikula je pogrešio, lopta je došla do Bena koji je snažno gađao sa sedam metara – stativa je spasla domaćina.

U međuvremenu, Slovan je dva puta kako-tako zapretio preko Moskere, jednom je probao Mara iz slobodnog udarca, ali bez pravog posla po Milana Borjana.

Nešto jači tempo viđen je od strane srpskog šampiona u nastavku. U ranoj fazi drugog dela Mirko Ivanić je mogao do gola, ali je šutirao direktno u golmana Nobloča.

Crveno-beli su nedugo zatim zatresli mrežu protivnika, učinio je to Dijego Falčineli rukom, u stilu Dijega Maradone. Gol nije priznat, a Italijan je zbog takvog poteza dobio žuti karton.

Ulazak Veljka Nikolića doneo je boljitak u taboru Beograđana. Mladi vezista je imao dve dobre šanse da dovede crveno-bele do prednosti, ali je u oba navrata šutirao neprecizno.

Na drugoj strani, Liberec je zapretio samo iz slobodnog udarca kada je šut Sadileka zaustavio Borjan, te do kraja nije bilo promene rezultata.

Zvezda grupnu fazu okončava sa 11 bodova, pet manje od lidera Hofenhajma. Liberec na trećoj poziciji ima sedam, dok je Gent jedini bez poena.

Hofenhajm je u drugoj utakmici grupe dobio Gent kod kuće sa 4:1. Bejer u 21. i 49, Skov u 26. i Kramarić u 64. tresli su mrežu Belgijanaca, za koje je počasni gol dao Fortuna u 81.

Žreb za prvo kolo nokaut faze na programu je 14. decembra.

Tok okršaja sa Nisi stadiona mogli ste da pratite uživo uz naš portal.

Sastavi:

Slovan (4-4-1-1): Knobloh – Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula – Pešek, Mara, Sadilek, Moskera – Beran – Jusuf.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gajić, Milunović, Degenek, Rodić – Sanogo, Petrović – El Fardu Ben, Kanga, Ivanić – Falčineli.

Utakmica je počela!

2′ – Izašao je visoko Liberec i vrši pritisak na poslednju liniju Zvezde.

3′ – Ubrzo je zapretio i srpski šampion, ali su domaći uspeli da se odbrane.

6′ – Slovan je mogao da bude opasan u kontri, lopta je došla do Pešeka, kada je Sanogo dobro intervenisao.

9′ – Crveno-beli su imali dobru akciju po levoj strani, Rodić je uposlio Ivanića, koji je bio izblokiran.

14′ – Odlična kontra Zvezde. Petrović i Kanga su razmenili dupli pas, posle kojeg je Petrović poslao oštru loptu u sredinu ka Benu. Pas je na kraju presekao Sadilek.

20′ – Miran uvodni deo utakmice, bez prave šanse na obe strane.

23′ – U istom, sporijem ritmu igralo se i u nastavku. Ni jedna ni druga ekipa ne uspevaju da ugroze gol rivala.

25′ – Najozbiljnija šansa u dosadašnjem delu meča. Borjan je loše izbacio loptu, ona je u nastavku akcije Libereca stigla u šesnaesterac do Moskere, koji je gađao preko prečke.

30′ – Posle pola sata igre bez udarca u okvir gola.

35′ – Ponovo je pretio Moskera, sada sa distance. I ovoga puta lopta je otišla preko prečke.

36′ – Ne uspeva ekipa Dejana Stankovića da uspostavi kontrolu i kroz posed ugrozi gol Slovana.

40′ – Liberec je imao šansu da dođe do pogotka iz slobodnog udarca. Sa 17 metara šutirao je Mara pod prečku, Borjan je sproveo loptu u korner.

42′ – Fantastičnu priliku za Zvezdu propustio je Ben. Usamljen je bio napadač sa Komora pred golom Slovana, snažno šutirao sa sedam metara i pogodio bližu stativu.

45′ – Bila je to ujedno i poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Poluvreme: Slovan – Crvena zvezda 0:0

Počelo je drugo poluvreme!

48′ – Odličan početak Zvezde i šansa za Ivanića. Rodić je uposlio plejmejkera crveno-belih, koji je utrčao po levoj strani i šutirao direktno u golmana Libereca.

49′ – Zatresla se mreža prvi put na utakmici, ali uzaludno. Falčineli je u stilu Dijega Maradone rukom postigao gol. Na kraju, dobio je žuti karton za taj potez.

52′ – Prva izmena u Zvezdi. Umesto Kange ušao je Veljko Nikolić.

55′ – Ponovo su crveno-beli mogli do gola. Ben je ubacio loptu, ali je Rodić ostao za malo kratak.

60′ – Usledio je period mirne igre bez zanimljivih situacija pred golovima.

65′ – Ben je proigrao Ivanića koji se otvorio po levoj strani, ali je izostao završni udarac.

68′ – Veljko Nikolić je imao sjajnu šansu. Bio je to dobar napad po desnoj strani, Gajić je poslao povratnu na 15 metara odakle je Nikolić gađao preko prečke.

71′ – Dvostruka promena u Zvezdi. Gobeljić je zamenio Rodića, a Boaći Ivanića. Crveno-beli u nastavku sa dva klasična napadača – Falčinelijem i Boaćijem.

74′ – Zapretio je Slovan iz prekida. Sadilek je šutirao direktno iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, Borjan paradom izbio loptu.

78′ – I sada je Nikolić bio opasan po gol Libereca, ali je šutirao pored stative.

81′ – Još dve promene u srpskom timu. Pankov je ušao umesto Degeneka, a Eraković umesto Bena.

87′ – Miran finiš utakmice.

Kraj utakmice: Slovan – Crvena zvezda 0:0