Stanković: Mnogo mi je žao, imali smo tu šansu da rešimo…

Europa League 21. okt 202122:15 > 22:177 komentara
Dejan Stanković
FK Crvena zvezda

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković zadovoljan je remijem protiv Mitjilenda, ali i tužan što njegova ekipa nije iskoristila priliku da upiše pobedu koja bi joj gotovo sigurno osigurala plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Iako je Zvezda većim delom meča u Danskoj bila inferiorna, uspela je da povede preko Mirka Ivanića u 58. minutu. Ipak, domaćin je poravnao 20 minuta kasnije i došao do poena u trećem kolu grupe F – 1:1.

Povezane vesti

Zadovovljan sam rezultatom, utakmica je bila otvorena, jaka i tvrda, prava takmičarska. Domaćin je imao svoje šanse, imali smo i mi naše i bili dobri napred. Rezultat je pravedan. Lepo je veče bilo za nas„, rekao je Stanković.

Dobru šansu za crveno-bele propustio je El Fardu Ben odmah posle izjednačujućeg pogotka Mitjilenda.

Mnogo mi je žao. I na 1:1 smo imali tu loptu, šansu pred golmanom i morali smo da rešimo. Ovaj meč je već iza nas, bili na 16 minuta do pobede. Mnogo mi je žao, bilo bi lakše do kraja ove tri utakmice. Pobeda bi nas izvesno odvela u drugi krug. Nadam se da ćemo otići dalje, da ćemo nastaviti sa ovakvim odnosom. Prvo smo, mi se pitamo i neće nam biti lako. Možda čak i teže u Beogradu nego ovde„.

Osvrnuo se Stanković i na poslednjih 20 minuta meča kad je Mitjiland opasno pritiskao.

Iskustvo više za sve nas. Poslednjih 20 minuta je trener Mitjilenda sve stavio u napad, a ja sam tražio samo da se ne razbijemo. Ogroman pritisak, nikakav problem, a mogli smo da damo gol. I kaznimo ih„.

U sledećem kolu sledi novi meč sa Dancima na Marakani.

Igrali smo protiv mlade, brze i jako talentovane ekipe. Idemo kući sa pozitivnim rezultatom. Na našoj stani su iskustvo i domaći teren sada. Već sada znamo šta nam je činiti. Mitjilend je lepo i prijatno iznenađenje za mene„, zaključio je Stanković.

Zvezda je lider grupe F sa sedam bodova, jednim više od Brage, pet od Mitjilenda, a šest u odnosu na Ludogorec.