Trener Brage: Pobeđujemo Zvezdu i kao prvi idemo dalje

Europa League 26. nov 202110:24 > 10:25 5 komentara
AP Photo/Andrew Medichini

Trener Brage Karlos Karvaljal veruje da će njegov tim pobediti Crvenu zvezdu u poslednjem kolu grupne faze i izboriti plasman u drugi krug Lige Evrope.

Portugalci čekaju srpskog šampiona na zatvaranju grupe F. Uoči tog meča zauzimaju drugo mesto u grupi sa devet bodova, jednim manje od crveno-belih, a jednim više od trećeplasiranog Mitjilenda koji gostuje prežaljenom Ludogorecu.

Povezane vesti

Računica je jasna – samo pobeda nad Zvezdom im sigurno obezbeđuje prolaz.

I dalje sve držimo u svojim rukama. Treba da pobedimo Crvenu zvezdu i da osvojimo prvo mesto. Sa utakmicom na svom terenu i pred našim navijačima imamo sve šanse da prođemo dalje i da se dokopamo prvog mesta. Ne vredi gledati u prošlost, jer sve zavisi od nas. Uradićemo sve što je u našoj moći„, poručio je Karvaljal.

Mogla je Braga i kolo pre kraja da osigura nokaut fazu, kao i Crvena zvezda, da je ostala neporažena od Mitjilenda. Ipak, gol Danaca u 90+3. minutu iz penala je presudio (3:2).

To je fudbal. Greške se dešavaju. Galeno je dao sjajan gol ali onda smo napravili defanzivnu grešku. Nisam još pogledao snimak, ne znam da li je penal ali hajde da verujemo sudijama i VAR tehnologiji. Suočili smo se sa teškim rivalom jer je Midtjiland jako dobro ušao u meč. Postigli su gol u prvom minutu, ali smo uspeli da uspostavimo balans do poluvremena i da izjednačimo. U drugom poluvremenu nisam bio zadovoljan igrom, ali smo onda promenili pristup, zaigrali rizičnije i stigli do 2:2. Nažalost napravili smo grešku koja nas je koštala poraza“, rekao je Karvaljal.

Utakmice poslednjeg kola su na programu devetog decembra. Prvoplasirani tim ide direktno u osminu finala LE, drugoplasiranog čeka šesnaestina finala i dvomeč sa jednom od trećeplasiranih ekipa grupne faze Lige šampiona. Sa pozicije tri se ide u nokaut fazu Lige konferencije.