Kangin projektil za veliku pobedu Zvezde u Bugarskoj!

Europa League 30. sep 202119:49 > 23:0315 komentara
REUTERS/Stoyan Nenov

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ludogorec na strani u drugom kolu grupe F Lige Evrope rezultatom 1:0 i upisali drugi trijumf u takmičenju. Strelac odlučujućeg gola u Razgradu bio je Gelor Kanga u 64. minutu.

Posle napada crveno-belih po levoj strani i neuspelog pokušaja Milana Pavkova da zahvati volej, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca gde je natrčao Gabonac i snažnim udarcem pogodio gornji levi ugao.

Pogodak Kange bio je nagrada za znatno bolju igru srpskog šampiona, lišenog pomoći četiri ponajbolja igrača – Milana Borjana, Aleksandra Dragovića, Miloša Degeneka i Aleksandra Kataija zbog koronavirusa.

FK Crvena zvezda

Napadala je ekipa Dejana Stankovića konkretnije i uglavnom kontrolisala dešavanja na terenu. U nekoliko situacija lako su Beograđani mogli do vođstva i pre gola Kange. Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je El Fardu Ben pogodivši spoljni deo mreže iz nesposredne blizine.

Nedugo posle vođstva Zvezde, Ludogorec je imao odličnu priliku. Tekpetej je šutirao sa 20 metara, ali je prečka bila saveznik nepomičnog golmana Zorana Popovića.

Srpski klub je utakmicu mogao da reši u 76. minutu. Ben je izbio sam pred golmana Kahlinu i šutirao direktno u njega.

Samo dva minuta kasnije bugarski šampion je ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Sisinja zbog dva žuta kartona.

Uprkos brojčanoj inferiornosti, Ludogorec je dva minuta kasnije bio blizu da izbegne poraz. Strahinja Eraković je napravio veliku grešku i praktično stvorio stopostotnu šansu Čiboti, ali je lopta prohujala pored stative.

U finišu je Zvezda bacila sve karte na odbranu i borbenom igrom uspela da sačuva prednost.

Prvak Srbije je lider grupe F sa svih šest bodova. Ludogorec je treći sa jednim, koliko ima i Mitjilend.

Braga zauzima drugo mesto sa tri boda, posle pobede nad Mitjilendom 3:1. Danci su poveli preko Evandera iz penala u 19. minutu, zatim je Orta promašio jedanaesterac za domaće u 35, ali je u nastavku, ipak, viđen preokret.

Zasluge idu dvostrukom strelcu Galenu i Orti. Prvi je pogađao iz penal u 55. minutu i zatim u 90+5, a drugi se iskupio za promašaj u 62. Konačan rezultat

Mitjilend je meč završio sa 10 igrača zbog isključenja Žuninja u 84. minutu.

U sledećem kolu sastaju se Mitjilend – Zvezda i Ludogorec – Braga.

Sastavi:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Popović – Gobeljić, Pankov, Eraković, Rodić – Kanga, Sanogo – Srnić, Ivanić, Ben –  Dioni.

Ludogorec (4-2-3-1): Kalina – Ikoko, Sa, Plastun, Nedjalkov – Bađi, Santana – Tekpetej, Jankov, Despodov – Sotiriu.

Sudija: Žerom Brisar (Francuska).

Utakmica je počela!

2′ – Veliku šansu imali su domaći. Tektepej je izašao sam pred istrčalog Popovića i šutirao direktno u golmana Zvezde.

3′ – Brzo su odgovorili crveno-beli. Prebacili težište na polovinu rivala, izborili korner, ali bez konkretnog udarca.

6′ – Rodić je ubacio loptu sa boka, Dioni je bio u petercu, ali je ispred njega intervenisala odbrana domaćina.

10′ – Mirnih nekoliko minuta. Igra se uglavnom odvija oko polovine igrališta.

12′ – Prvi žuti karton na meču dobija Dioni.

17′ – Dobio je Ludogorec slobodan udarac zbog prekršaja Ivanića. Tekpetej je šutirao direktno u zid.

24′ – Dobar napad Zvezde po levoj strani. Rodić je poslao oštru loptu u sredinu ka Ivaniću, koji nije uspeo da je zahvati na pravi način.

27′ – Velika šansa za Bena. Ponovo je Rodić bio aktivan u napadu, odlično je prograo Bena u šesnaestercu, ali je napadaču sa Komorskih Ostrva pobegla lopta u prijemu i šut je završio u spoljnjem delu mreže.

32′ – Ponovo su bili opasni crveno-beli. Ovoga puta po desnoj strani. Probio je Gobeljić i centrirao u sredinu, Dioni je u duelu sa protivnikom zahvatio loptu nedovoljno dobro.

37′ – Visok presing Rodića urodio je plodom. Lopta je došla do Dionija, koji je raspalio sa preko 20 metara direktno u Kalinu.

40′ – Znatno konkretnija igra Zvezde u većem delu prvog poluvremena, ali za sada rezultat ostaje isti.

44′ – Tražili su jedanaesterac igrači Zvezde zbog potencijalnog igranja rukom igrača Ludogoreca u šesnaestercu. Od svega – samo žuti karton za Kangu.

Ludogorec – Crvena zvezda 0:0.

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Bez izmena u Crvenoj zvezdi.

52′ – Mirno drugo poluvreme. Domaćin ima nešto više loptu u posedu, bez konkretne šanse.

56′ – Dobar napad Zvezde upropastio je Dioni lošim dodavanjem ka Benu.

58′ – Promana kod crveno-belih. Umesto Dionija na terenu je Milan Pavkov.

64′ – Goooool! Crvena zvezda vodi sa 1:0, strelac je Gelor Kanga! Posle ubačene lopte sa leve strane, Kanga je natrčao na odbitak i sa ivice šesnaesterca poslao projektil u gornji levi ugao.

68′ – Uzvratili su domaći. Tekpetej je snažno šutirao sa 20 metara, prečka je spasla Zvezdu i nepomičnog Popovića.

73′ – Uspela je Zvezda da odbije nalete Ludogoreca i prenela težište na polovinu terena.

76′ – Velika šansa za Bena. Mogao je napadač Zvezde da reši meč, ali je šutirao direktno u Kalinu iz dobre pozicije.

78′ – Crveni karton za igrača domaćih Sisinja. Srpski šampion će u finišu imati lakši posao da sačuva prednost.

80′ – Ogromna prilika za Bugare. Strahinja Eraković je napravio veliku grešku i praktično stvorio šansu Čiboti, ali je lopta prohujala pored istrčalog Popovića i stative.

85′ – Brani se Zvezda svim silama u finišu utakmice. Ludogorec na sve načine pokušava da izbegne poraz.

Kraj: Ludogorec – Crvena zvezda 0:1.