Zvezda srušila Trabzonspor, sa Monakom za proleće u Evropi

Europa League 27. okt 202219:59 > 22:54 9 komentara
Aleksandar Katai gol zvezda-trabzonspor-67810
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su turskog šampiona Trabzonspor sa 2:1 u utakmici pretposlednjeg, petog kola grupe H Lige Evrope.

Crveno-beli su uprkos pobede i dalje poslednji na tabeli u grupi, ali sad imaju šanse da se domognu drugog mesta i proleća u Evropi.

Zvezda posle petog kola ima šest bodova, koliko i Trabzonspor, Monako ima sedam, a vodeći Ferencvaroš deset. Mađari su obezbedili jedno od prva dva mesta na kraju takmičenja, a Zvezda će se za tu priliku boriti u poslednjem kolu kada gostuje ekipi Monaka.

SofaScore

Bila je primetna nervoza među Zvezdinim fudbalerima na početku utakmice. Imperativ pobede sigurno je na to uticao. Početak meča doneo je mnogo grešaka na obe strane i malo pravih akcija.

A onda majstorija Aleksandra Kataija. Igrao se 37. minut Osman Bukari dodao je loptu do Zvezdinog “Magika”, usledio je snažan i precizan udarac za erupciju oduševljena na tribinama – 1:0.

Na žalost, samo dva minuta kasnije turski tim je izjednačio. Grk Bakasetas izveo je slobodan udarac, lopta je u živom zidu pogodila mladog Mitrovića i prevarila Borjana – 1:1.

Na tribinama 37.888 gledalaca

„Marakana“ nije bila puna, ali navijači su napravili sjajan ambijent. Zvanično, Zvezda je objavila da je na utakmici bilo prisutno 37.888 gledalaca.

U 64. minutu Zvezda je ponovo povela! Sjajno je po desnoj strani prošao Osman Bukari, oštro centrirao u peterac gde je na pravom mestu bio Aleksandar Pešić! Bila je to druga asistencija na utakmici za brzonogog fudbalera iz Gane.

Do kraja meča Zvezda je bila primorana da brani rezultat, Turci su napadali, najbliži izjednačenju bili su kada je Slovak Marek Hamšik pogodio stativu. Srećom, rezultat se više nije menjao – ostalo je 2:1.

Veliki hendikep za Crvenu zvezdu predstavljaće izostanak Aleksandra Dragovića u poslednjoj utakmici. Iskusni defanzivac dobio je žuti karton protiv Trabzona, treći od početka takmičenja i nema pravo igranja u 6. kolu protiv Monaka.

Crveno-beli posle pet kola imaju dve pobede (Ferencvaroš 4:1, Tabzon 2:1) i tri poraza (Monako 0:1, Trabzonspor 1:2, Ferencvaroš 1:2).

Crvena zvezda – Trabzon 2:1 (1:1)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 37.888. Sudija: Žoao Pinjeiro (Portugal).

Strelac: Katai u 37. i Pešić u 64. miniutu za Crvenu zvezdu, a Bakasetas u 40. minutu za Trabzon.

Žuti kartoni: Dragović, Pešić (Crvena zvezda).

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić, Kanga, Srnić (od 60. Ivanić), Katai (od 75. Kangva), Bukari, Mitrović (od 82. Ibrahim), Pešić (od 82. Mijatović).

Trabzon: Čarik, Larsen, Bartra, Ugo, Elmali, Gbamin (od 68. Omur), Hamšik (od 82. Lahtimi), Bakasetas, Bardi (od 82. Jaziči), Trezege, Bozok (od 68. Đanini).