Remi velikana na Old Trafordu: Milan se spasao u nadoknadi!

Europa League 11. mar 202118:31 > 22:21 9 komentara
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda i Milana odigrali su nerešeno na Old Trafordu u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope rezultatom 1:1. Rosoneri su do remija pred revanš na svom stadionu narednog četvrtka stigli pogotkom Simona Kjera u 90+2. minutu!

Sekunde su delile Crvene đavole od dobrog rezultata uoči gostovanja u Italiji, ali je korner u završnim trenucima presudio. Posle kornera Radeta Krunića sa leve strane, Kjer se iskrao na prvu stativu i iz te pozicije zatresao mrežu za veliku radost ekipe Stefana Piolija.

Prethodno je prednost domaćima doneo je Amadu Dijalo u 50. minutu. Mladi vezista iz Obale Slonovače (18) ušao je u igru na poluvremenu umesto Antonija Marsijala i bilo mu je potrebno svega četiri minuta na terenu da upiše debitantski pogodak u dresu Junajteda.

Na dugu loptu Bruna Fernandeša sjajno se snašao u šesnaestercu. Iako okrenut leđima od gola, uspeo je da zahvati loptu glavom i praktično lobuje Đanluiđija Donarumu.

Bila je to jedna od retkih pravih prilika u duelu velikana na Ostrvu. Ubedljivo najbolju propustio je kapiten domaćih Hari Megvajer u 38. minutu. Praktično nemoguće je promašio defanzivac Junajteda u toj situaciji, pošto je sa pola metra na prazan gol poslao loptu u stativu.

U nastavku je tim Olea Gunara Solšera zapretio samo preko Danijela Džejmsa, koji je sa deset metara u padu gađao pored gola, dok je Milan do pogotka Kjera imao „jalovu“ inicijativu.

Kontrolisali su posed praktično celo drugo poluvreme, međutim, osim udarca glavom Krunića nisu stvorili konkretnu šansu.

Slična dešavanja viđena su i u prvih 45 minuta. Rosoneri su imali nedovoljno dobre pokušaje preko Rafaela Leaoa i Aleksisa Salamakersa, poništen je i gol Frenka Kesnija zbog igranja rukom, dok su za Đavole najbliži pogotku bili Antoni Marsijal i Aleks Teles.

Tok duela mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Mančester Junajted (4-2-3-1): Henderson – Van Bisaka, Baji, Megvajer, Teles – Mektominej, Matić – Grinvud, Fernandeš, Džejms – Marsijal

Milan (4-3-3): Donaruma – Kalabrija, Kjer, Tomori, Dalo – Krunić, Meite, Kesi – Salemakers, Dijas, Leao.

Utakmica je počela!

6′ – Rafael Leao je pogodio mrežu Junajteda, ali gol nije priznat zbog ofsajd pozicije.

8′ – Dobra prilika za domaće. Marsijal je tukao snažno pod prečku, Donaruma je dobro intervenisao.

11′ – Još jedan poništen gol Rosonera. Ovoga puta je Kesi savladao Hendersona, međutim, igrao je rukom prilikom prijema.

17′ – Posle boljeg početka gostiju, domaćin je uspeo da se oslobodi pritiska i preuzme inicijativu. Teles je iz slobodnog udarca sa distance gađao malo preko prečke.

25′ – Nova šansa za Rosonere. Rade Krunić je šutirao iz šesnaesterca, ali je Henderson bio dobro postavljen.

30′ – Ponovo su gosti bili opasni. Salemakers je probio po desnoj strani i šutirao u bližu stativu, gde je Henderson odbio loptu.

34′ – Junajted nastavlja da se muči u napadu i za sada je bez izglednijih pokušaja pred golom Rosonera.

38′ – Neverovatan promašaj Megvajera! Kapiten domaćih nije zatresao mrežu iako je gađao sa pola metra na prazan gol! Umesto toga, lopta je pogodila stativu i odbila se u polje.

43′ – Imao je domaći tim u finišu poluvremena nešto veći posed lopte, međutim, to mu nije donelo ništa konkretno.

Poluvreme: Mančester Junajted – Milan 0:0.

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Promena u Junajtedu, umesto Marsijala na terenu je 18-godišnji Amad Dijalo.

50′Goool! Junajted vodi sa 1:0, strelac je Dijalo! Sjajno se snašao igrač iz Obale Slonovače. Glavom iza leđa je praktično lobovao Donarumu na centaršut Bruna Fernandeša za vođstvo domaćih i debitantski gol u dresu Crvenih đavola.

58′ – Mogao je Milan lako do izjednačenja. Kesi je šutirao sa ivice šesnaesterca u bliži ugao, ali je Henderson izbacio loptu u korner.

63′ – Nastavili su gosti sa napadima. Probao je i Rade Krunić glavom, lopta je otišla preko gola.

71′ – Velika šansa za domaće. Posle povratne lopte sa desne strane, Danijel Džejms je u padu na prazan gol gađao pored stative.

76′ – Milan sve vreme ima inicijativu, ali bez šansi.

80′ – Kako se meč bliži kraju, tako i tempo sve više otpada. Junajted na rutinski način izlazi na kraj sa svim pokušajima gostiju.

85′ – Nastavljaju se napadi Rosonera, međutim, bez izgledne prilike.

90+2′ – Goool! Milan je izjednačio u nadoknadi vremena, strelac je Simon Kjer! Posle kornera sa leve strane, Danac se iskrao na prvu stativu i iz te pozicije zatresao mrežu!

Kraj: Mančester Junajted – Milan 1:1