Zvezda odolela u Bragi i odbranila prvo mesto u grupi

Europa League 9. dec. 202122:55 > 23:3722 komentara
Crvena zvezda Aleksandar Katai Braga

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli je da ostanu neporaženi na gostovanju Bragi 1:1 u meču poslednjeg kola grupe F Lige Evrope i tako odbrane prvo mesto i plasman u osminu finala ovog evropskog takmičenja.

Crvena zvezda je i pre poslednjeg kola osigrala evropsko proleće, samo je bilo pitanje da li će zadržati prvo mesto u grupi F Lige Evrope ili će zavšiti na poziciji dva ili tri. Odnosno da li će nastaviti nadmetanje u Ligi Evrope ili će se preseliti u niže takmičenje, Ligu konferencije gde je i Partizan.

Crveno-beli su pre poslednjeg kola bili prvi na tabeli sa deset bodova, jednim više od Brage i dva od danskog Midtjilanda koji je gostovao bugarskom Ludogorencu, poslednjem na tabeli koji je izgubio sve šanse za plasman.

Braga je povela u 52. minutu. Gobeljić je nakon centaršuta nesmotreno igrao rukom, a italijnski arbitar Marko Guida pokazao na belu tačku. Penal je izveo Brazilac Galeno i savladao Milana Borjana – 1:0 za domaći tim.

Od tog trenutka Zvezda je krenula ofanzivnije na gol Portugalaca i nagrada je stigla u 70. minutu. Radovan Pankov je nakon prekida u šesnaestercu Brage dobio udarac u lice i sudija je ponovo pokazao na penal, ovog puta za Crvenu zvezdu. Siguran izvođač bio je Aleksandar Katai – 1:1.

SofaScore

Braga je do kraja meča pokušavala da dođe do pobede, ali se Zvezda dobro branila, Borjan je bio na visini zadatka i na kraju odigrala nerešeno i sačuvala prvo mesto u grupi.

Veliki uspeh za tim Dejana Stankovića.

U drugom meču ove grupe između Ludogoreca i Midtjilanda takođe je bilo nerešeno, ali 0:0.

Dejan Stanković Crvena zvezda Braga

Remi u Bragi doneo je crveno-belima prvo mesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope gde će na proleće za protivnika dobiti neku od trećeplasiranih ekipe koje su ispale iz Lige šampiona.

FK Crvena zvezda braga czv406

Braga – Crvena zvezda 1:1

Stadion: Municipal de Braga (Braga); Sudija: Marko Gvida (Italija)

Braga: Mateus, Kouto, Paulo Oliveira, Diogo Leite, Raul Silva, Al Musrati, Andre Harta, Galeno, Medeiroš, Oliveira, Rikardo

Crvena zvezda: Borjan, Pankov, Dragović, Eraković, Rodić, Srnić, Kanga, Gobeljić, Katai, Ivanić, Živković.

Meč je poveren italijanskom arbitru Marku Guidi.

Tok meča:

90+5 – kraj. Veliki uspeh Crvene zvezde.

90+2 – Kouto šutira glavom, odlična intervencija Borjana

90+1 – ponovo dobra intervencija Dragocvića

90+1 – sudija je pokazao da će se igrati još pet minuta

90. min – ređaju se korneri za Bragu

89. min – Oliveira je ozbiljno zapretio, ali je Rodić izbacio loptu u korner

88. min – Ben je bio u dobroj poziciji, ali je bio sebičan

77. min – Degenek i Krstičić su zamenili Pankova i Kataija. Menjali su i Portugalci…

70. min – GOOOOLLLL!!!! Aleksandar Katai je smireno izveo najstružu kaznu i izjednačio rezultat na 1:1. Zvezda se vratila na čelo tabele. Trener Dejan Stanković nije želeo da gleda izvođenje penala, ali je nakon reakcije publike visoko podigao ruke

68. min – penal za Zvezdu, Pankov je u kaznenom prostoru Brage dobio udarac u glavu

Mirko Ivanić Crvena zvezda Braga

64. min – Ben je bio u prilici da zapreti Portugalcima, ali nije najbolje proigrao saigrače

63. min – Ben je zamenio Srnića. Zvezda kreće u ofanzivu

58. min – četvrti korner za Zvezdu, Portugalci otklanjaju opasnost

54. min – zapretio je i Horta, ali bez dobre završnice

S.C. Braga v Crvena Zvezda - Estadio Municipal de Braga, Braga, Portugal - December 9, 2021 S.C. Braga's Galeno scores their first goal
REUTERS/Miguel Vidal

52. min – GOL! Brazlac Galeno dovodi Bragu u vođstvo udarcem sa 11 metara. Sad je Braga prva na tabeli.

51. min – penal za Bragu, Gobeljić neoprezno igrao rukom. Jeftino.

47. min – fauliran je Gelor Kanga

46. min – počelo je drugo poluvreme

45+3 Kraj prvog poluvremena

45+2  Katai dobija žuti karton

40. min – Dobar napad Zvezde, Katai odlično pronalazi Ivanića, usledio je šut, ali je golman Brage uspeo da odbrani

38. min – šutirao je Brazilac Galeno, Borjan odbio loptu u korner, sledi još jedan udarac sa ugla

37. min – zapretila je i Zvezda preko Rišaira Živkovića, izboren je korner

Strahinja Eraković Crvena Zvezda Braga

36. min – Dragović odličan u odbrani, crveno-belima mnogo znači njegovo iskustvo

31. min – Portugalci sve više prete, pritiskaju, Zvezda je primorana da se brani

24. min – korner za Bragu, Dragović dobro interveniše

23. min – treći put je zapretio Medeiroš, ali nije dobro zahvatio loptu i Borjan je lako zaustavio udarac

Braga v Crvena Zvezda - Estadio Municipal de Braga, Braga, Portugal - December 9, 2021 S.C. Braga's Iuri Medeiros in action with Crvena Zvezda's Radovan Pankov
REUTERS/Miguel Vidal (Intervencija Radovana Pankova)

18. min – neočekivano otvorena utakmnica za sada

13. min – zapretila je i Zvezda, prvo Katai, zatim i Kanga, golman Brage izbacuje loptu u korner

12. min – novi pokušaj Medeiroša, Borjan je siguran

11. min – prva prava prilika za domaći tim, šutirao je Kouto, ali je Borjan odbranio

04. min – Medeiroš je prvi zapretio

01. min – utakmica je počela

01. min – Njegoš Petrović je povređen na zagrevanju, umesto njega počinje Slavoljub Srnić