VAR i Džeko pogurali Romu, Dinamo bez šanse, silovit Arsenal

Europa League 15. apr. 202122:49 > 23:016 komentara
Getty Images/Denis Doyle

Odigrani su revanš mečevi četvrtfinala Lige Evrope. U polufinale plasirali su se Roma, Arsenal, Mančester Junajted i Viljareal.

Najzanimljiviji revanš, očekivano, bio je u Rimu. Ajaks je igrao hrabro, došao do vođstva preko Brobija u 49. minutu. A potom je zvezdani trenutak imao tragičar iz prvog meča Dušan Tadić, koji je postigao u 56. minutu pogodak za potpuni preokret u konačnom rezultatu. Ali radost je trajala svega minut, pošto je sudija Tejlor posle gledanja VAR ustanovio da je bilo prekršaja pre gola i poništio isti. Kazna je usledila u 72. minutu kada se sjajno u šesnaestercu Ajaksa snašao otpisani Edin Džeko i pokazao da je on ipak najbolja napadačka opcija koju Fonseka ima.

Roma nastavlja put ka trofeju Lige Evrope, najvećoj šansi da se izbori plasman u Ligu šampiona, a rival u polufinalu biće joj Mančester Junajted. Crveni đavoli su mesto u polufinalu vizirali već posle pobede u Granadi 2:0, a samo su je potvrdili na Old Trafordu novom pobedom istovetnim rezultatom. Strelac prvog gola bio je Kavani, a drugi je autogol Valjeha. Prvi meč dve ekipe igra se u Mančesteru.

Dinamo je otišao u Viljareal da, uprkos porazu u Zagrebu 1:0 napravi novo čudo. Čudo je ipak izostalo, jer je Viljareal u samo pet minuta u finišu prvog poluvremena preko Alkasera i Romera došao do 2:0. Gosti su do kraja uspeli samo da smanje preko Mislava Oršića. Rival Viljarealu biće ipak Arsenal, iako je Slavija odnela sa Emirejtsa 1:1. U revanšu silovite su bile Tobdžije, do 24. minuta bilo je 3:0, a do kraja 4:0. Dvostruki strelac bio je Lakazet, a po jedan gol postigli su Pepe i Saka. Prvi meč u polufinalu igraće se u Španiji.

Mečevi polufinala na programu su 29. aprila i 6. maja.

Tok mečeva:

6′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Kombinacija koja je donela bodove u Premijer ligi protiv Brajtona proradila je i u uvodnim minutima protiv Granade. Pogba za Kavanija i Mančester Junajted vodi 1:0, a ukupnu prednost povećava na 3:0.

14′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Arsenal je došao do željenog gola, a strelac je Emil Smit-Rou. Natrčao je na odbijenu loptu, odlično se snašao. Međutim, VAR je presudio da je ipak bio ofsajd i radost pulena Mikela Artete ipak je kratko trajala.

18′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Sjajna reakcija Tobdžija posle poništenog gola. Već u narednoj akciji Pepe ipak trese mrežu i Arsenal zasluženo vodi 1:0 a vodi i 2:1 u ukupnom skoru.

21′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Izuzetno je Arsenal raspoložen za igru u Pragu. Odmah posle gola iznudili su penal, koji u gol pretvara Aleksandr Lakazet i sada gosti imaju opipljivih 2:0, što znači da Slavija mora da postigne čak tri gola kako bi ipak izborila prolaz.

24′ GOOOOOLLLLL!!!!!!!!! Ponovo Arsenal, ovo puta Saka za 3:0. Ne bi bilo preterivanje reći da su Tobdžije, uprkos negativnom rezultatu iz prvog meča, već praktično u polufinalu.

36′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Gol i u Viljarealu. Domaćin je poveo preko Paka Alkasera. Gol se proveravao preko VAR, ali ofsajda nije bilo i Žuta podmornica vodi 1:0. Dinamo više ne može da izbori produžetak, ali i dalje su mu dva gola potrebna za prolaz.

43′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Viljareal vodi 2:0. Strelac je Moreno, a sada Dinamo ima izuzetno težak zadatak da postigne tri gola.

Poluvreme. Viljareal vodi 2:0 i ima zaista veliku prednost, s obzirom da je poneo i 1:0 iz Zagreba. Arsenal sa 3:0 u Pragu praktično završava posao, dok Mančester Junajted ima komotnih 1:0 odnosno 3:0 u ukupnom rezultatu. U Rimu i dalje nema golova, što veoma odgovora Romi.

49′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Konačno gol i u Rimu. Ajaks je poveo a strelac je Brobi i sada meč u Rimu postaje izuzetno interesantan.

56′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! U Amsterdamu je bio tragičar, ali veliki igrači se poznaju po tome koliko puta mogu da ustanu posle pada. Tadić je pokazao da je veliki igrač jer je postigao gol koji Ajaks dovodi u vođstvo 2:0 u Rimu i ukupno 3:2. Ali VAR je ponovo umešao prste i posle pregledavanja ustanovljeno je da je golu prethodio prekršaj, tako da ostaje 1:0 za Amsterdamerse.

72′ GOOOOOLLLLLL!!!!!! Samo se u Rimu igra u drugom poluvremenu. Čovek koga je Fonseka odavno otpisao mogao bi da bude njegov veliki heroj u pohodu na trofej Lige Evrope i ipak plasman u Ligu šampiona. Edin Džeko pokazuje još jednom klasu i postiže zlata vredan gol za 1:1.

75′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Dinamo konačno postiže gol u ovom dvomeču a strelac je Mislav Oršić. Protiv Totenhema je postigao het-trik, ako bi to učinio i sada doneo bi Modrima novo čudo. Samo, ima li vremena za još dva gola?

77′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!!! Arsenal igra utakmicu sezone, a Lakazet pokazuje da se nalazi u fenomenalnoj formi. Već mogu da se prave planovi za polufinale.

90′ GOOOOOLLLLLLL!!!!!!!! Pogodak bez drame, s obzirom da je postignut na Old Trafordu. Junajted je poveo 2:0, a autogol postigao je Valjeho.