Fener sa Ozilom u timu prekinuo seriju Trabzona

Fudbal 28. feb 202119:36 0 komentara
Mesut Ozil, Fenerbahče
Pool via REUTERS/Kenan Asyali

U nedelju su se igrala dva meča 27. kola turske Superlige – pobede minimalnim rezultatom ostvarili su Fenerbahče i Geztepe.

Jedini pogodak na meču viđen je u 76. minutu kada je grčki vezista Dimitris Pelkas pogodio na asistenciju Ferdija Kadioglua.

Nekadašnji reprezentativac Nemačke Mesut Ozil igrao je do 66. minuta kada je zamenjen.

Fener je posle trijumfa treći na tabeli sa tri boda manje u odnosu na lidera Galatasaraj, sa kojim na vrhu tabele u slučaju pobede nad Malatijom može da izjednači treći istanbulski velikan – Bešiktaš.

Trabzon je ovim porazom zaključio fantastičnu seriju od osam pobeda u nizu u takmičarskim utakmicama, a poslednji put su izgubili još 26. decembra, kada ih je pobedila Galata.

Geztepe je kao domaćin sa 1:0 bio bolji od Kasimpaše, koja je od 15. minuta igrala sa desetoricom fudbalera jer je direktan crveni karton dobio Holanđanin Derik Lukasen. Jedini pogodak na meču postigao je Šerif Ndijaje u 26. minutu, a zanimljivo je da je i Geztepe završio sa igračem manje jer je u 84. minutu Emir dobio drugi žuti karton.

Duško Tošić nije ulazio u igru za poraženi tim.

Geztepe je slavio treći put zareom i sada ima 35 bodova, dok je Kasimpaša 14. sa 29.

Mečeve turske Superlige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.