Liga 1: Preokret Nice, Nant pobegao iz opasne zone

Francuska 24. feb 201723:02 > 23:07
Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Nice nadigrali su 2:1 i nastavili borbu za titulu u Ligi 1.

Gosti su poveli na Alijanc Rivijeri preko Munijea već u devetom minutu, ali pobedu domaćinu donosi rezervista La Bihan pogocima u 68. i 85. minutu meča.
Nica se izjednačila sa liderom Monakom bar na jedan dan, do gostovanja „Kneževe“ Gengamu.

Monpelje je poražen posle dve uzastopne pobede pa je ostao na 12. mestu sa 32 boda, pet od zone ispadanja.

U sledećem kolul dočekuje Gengam, dok Nica gostuje Dižonu.
Fudbaleri Nanta nadigrali su Dižon 3:1. „Kanarinci“ su poveli preko Bamua u trećem minutu, ali je izjednačio njihov igrač Duboa autogolom u 37.

Pola sata pre kraja Sala vraća domaćinau prednost iz penala, a tačku na meč stavlja Pardo u 79. minutu.

Nant je slavio drugi put u poslednja tri kola i stigao do 12. pozicije sa 33 boda, šest od zone ispadanja na čijoj je granici Dižon, jer je izjednačen sa Nansijem, prvim „ispod crte“.

Nant u sledećem kolu gostuje pretposlednjoj Bastiji, još jednom konkurentu u borbi za opstanak, dok Dižon čeka konkurenta za titulu Nicu.