Liga 1: Lion trijumfalan u Renu, novi poraz Nice

Francuska 12. avg 20170:09 > 0:13
Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Troe ostvarili su pobede rezultatom 2:1 u utakmicama odigranim u petak u okviru drugog kola Lige 1. Lion je slavio na gostovanju Renu, dok je Troa pobedio Nicu.

Lion je u Renu do pobede došao postigavši golove za manje od 20 minuta i tako je izbio na čelo tabele sa maksimalnim skorom barem do nedelje.

Goste je u 57. minutu u vođstvo doveo Memfis Depaj, da bi 17 minuta kasnije prednost udvostručio Marijano Dijas. Poraz svog tima četiri minuta pre kraja regularnog dela susreta ublažio je Benjamin Burigo.

U Nici, Troa je slavio posle niza preokreta u drugom poluvremenu. Adama Nijan je bio precizan za 1:0 gostiju u 53. minutu, a deset minuta kasnije Alasan Ple je iz penala izjednačio na 1:1. Konačan rezultat i sva tri boda svom timu doneo je Saif Haui u 85. minutu.

Troa sada ima četiri boda na drugom mestu tabele, a Nica je i dalje bez bodova.