Liga 1: Marselj u završnici do drugog trijumfa

Francuska 12. avg 201718:58 > 19:02
Clive Rose Getty Images Sport

Marselj je u prvom subotnjem meču drugog kola Lige 1 bio bolji od Nanta 1:0 (0:0).

Marselj je tako upisao drugi trijumf u novoj sezoni francuskog šampionata, dok je Nantu to drugi poraz.

Gosti su tokom čitavog duela bili konkretniji u napadu, ali nijedan od šest udaraca u okvir gola tokom prvog poluvremena nije završio u mreži domaćina, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Ekipa Marselja je i u nastavku bila dominantnija, stvarala je šanse za vođstvo, ali im je nedostajala konkretnija završnica.

Gosti su konačno poveli u 87. minutu, kada je Patris Evra sjajno centrirao, a loptu u gol poslao Argentinac Lukas Okampos.

Nant je u 90. minutu imao priliku da izjednači, kada je Adrijen Tomason odlično primio loptu u šesnaestercu gostiju, ali nije bio dovoljno precizan, pa je lopta završila iznad gola.

U sudijskoj nadoknadi požutela su dvojica igrača gostiju – Rolando i Luiz Gustavo, i to zbog grubljih startova nad protivnicima.

Marselj će u narednom kolu Lige 1 odmeriti snage sa Anžeom, ali ih pre toga očekuje duel plej-ofa Lige Evrope protiv Domžala. Taj meč je na programu u četvrtak od 20 časova i 45 minuta.

Troa će u drugom kolu šampionata Francuske ugostiti Nant.