Olimpik se vraća u život, slavili u Amijenu

Francuska 17. sep 201716:51 > 16:58
Ian Walton Getty Images Sport

Fudbaleri marseljskog Olimpika pobedili su rezultatom 2:0 na gostovanju protiv Amijena u prvom meču nedeljnog programa šestog kola francuske Lige 1.

Bila je to veoma važna pobeda tima iz Marselja nakon dva ubedljiva poraza u prvenstvu, pošto su izgubili od Monaka sa ubedljivih 6:1 i od Rena sa 3:1.

Tim sa stadiona Velodrom u Amijenu je do tri bitna boda praktično doveo kamerunski napadač Klinton Enže, koji je postigao dva pogotka na početku drugog poluvremena.

Enže je prvi pogodak postigao u 52. minutu, a na 2:0 je povisio samo tri minuta kasnije na asistenciju Florijana Tovina.

Nakon pobede i nekompletnog šestog kola Lige 1 Olimpik se popeo na šesto mesto tabele, dok je Amijen 14. sa šest bodova iz isto toliko susreta.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuskog šampionata.