Lans u produžetku do 1/16 finala Kupa Francuske

Francuska 9. jan 20180:05 > 0:07
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Lansa poslednji su učesnici šesnaestine finala Kupa Francuske, pošto su u produžetku slavili protiv Bulonja rezultatom 3:2.

Junak plasmana Lansa među 32 najbolje ekipe u tom takmičenju je Kristijan Lopes, koji je postigao pogodak za trijumf u devetom minutu prvog produžetka.

Prethodno je nadu članu trećeg ranga takmičenja dao Koro Isa Ahmed Kone, koji je doneo izjednačenje gostima u poslednjem minutu regularnog dela utakmice.

Upravo Kone je doveo Bulonj u vođstvo u 22. minutu, da bi Lopes svojim prvim golom iz penala u 60. minutu doneo izjednačenje domaćem timu. Lans, koji trenutno igra u Ligi 2, samo tri minuta kasnije stigao je do preokreta preko Sulejmana Dijare, ali je prolaz dalje izborio tek u dodatnih pola sata.

Žreb za narednu fazu Kupa Francuske biće obavljen naknadno.

Izveštaje preostalih utakmica Kupa Francuske, koje su odigrane tokom vikenda, pročitajte u posebnoj vesti.