'Kneževi' prvi do polufinala Liga kupa

Francuska 9. jan 201823:43 > 23:45
Julian Finney/Getty Images

Fudbaleri Monaka plasirali su se u polufinale Liga kupa Francuske pobedom nad Nicom na gostovanju rezultatom 2:1.

Svi golovi na „Alijanc Rivijeri“ viđeni su u prvom poluvremenu, a vođstvo ‚Kneževima‘ doneo je Toma Lemar već u trećem minutu. Samo 15 minuta kasnije, domaći tim je uzvratio golom Alasana Plea, da bi Monaku prednost vratio Adama Dijakabi u 37. minutu. Na kraju se ispostavilo da je tako postavio konačan rezultat.

Monako je u Nici ostvario šesti trijumf zaredom u svim takmičenjima, dok klub sa Azurne obale ne zna za pobedu na poslednje tri utakmice.

Preostale utakmice četvrtfinala Liga kupa igraju se u sredu. Aktuelni osvajač Pari Sen Žermen gostuje Amijenu od 21.05, u isto vreme igraju Anže i Monpelje, dok je od 18.45 na programu susret između Rena i Tuluza.